Czytam
Co powinno znaleźć się w jadalni, aby każdy chciał w niej spędzać czas?

Co powinno znaleźć się w jadalni, aby każdy chciał w niej spędzać czas?

jak urządzić jadalnię

Jadalnia jest sercem każdego domu. To tam gromadzą się domownicy, aby zjeść wspólnie posiłki. Jest to bardzo ważne miejsce, ponieważ w dzisiejszych czasach, gdzie na każdym spoczywa wiele obowiązków, może to być idealna przestrzeń do rodzinnych rozmów i zacieśniania więzi. Warto więc zadbać o to, aby każdy chciał spędzać tam czas. W dzisiejszym artykule pokażemy jak to zrobić.

Odpowiedni rozmiar stołu

Czym byłaby jadalnia bez najważniejszego elementu, czyli stołu? Warto poświęcić czas na wybór idealnego i funkcjonalnego mebla do jadalni. Pamiętaj, że jadalnia nie jest jedynie miejscem dla domowników, ale można także organizować w niej spotkania towarzyskie. Jeśli w jadalni jest wystarczająco dużo miejsca, większy stół sprawdzi się idealnie. Nie jest to jednak reguła. Najważniejsze, aby był on przystosowany do naszego wnętrza i umożliwiał komfortowe korzystanie z niego. Należy pamiętać o zasadzie, według której między stołem a innym meblem lub ścianą powinniśmy zostawić minimum 60 cm. 

Sprawdź nasze stoły, klikając tutaj!

Wygodne krzesła

Kolejny element, bez którego jadalnia nie może się obejść to oczywiście krzesła. Należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią wysokość w stosunku do stołu tak, aby móc swobodnie zjeść posiłek nie nadwyrężając przy tym kręgosłupa. Trzeba też pamiętać, aby zachować 30 cm przestrzeni między stołem a krzesłem tak, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na nogi. Krzesła powinny być także ustawiane co minimum 50 cm od siebie, czyli przykładowo trzy krzesła na 150 cm stołu. 

Sprawdź ofertę krzeseł tutaj!

Solidne materiały

Jeśli został już wybrany odpowiedni rozmiar stołu i krzeseł to następnie trzeba zadbać także o ich wygląd i solidność. Wybierając odpowiedni materiał należy zastanowić się nad jego trwałością. Projektując swoją wymarzoną jadalnię, warto rozważyć wybór naturalnego drewna. Jest nie tylko bardzo wytrzymałe, ale także ociepla wnętrze, sprawiając, że staje się ono przytulne i eleganckie zarazem. Drewniane meble są bardzo trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, co wpływa także na ich solidny wygląd.

Buk, dąb czy orzech amerykański?

Wybór odpowiedniego rodzaju drewna nie jest łatwy, ponieważ nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, które drewno jest najlepsze do produkcji stołów i krzeseł. Drewno bukowe to jeden z najpopularniejszych materiałów do tworzenia mebli. Jest on łatwy w obróbce i twardy. Świetnie sprawdza się do wnętrz w stylu vintage i retro. Dąb z kolei jest materiałem bardziej wytrzymałym. Jest on odporny na ścieranie, szczotkowanie i wilgoć. W przeciwieństwie do buku dąb nie rozszerza się ani nie kurczy na przestrzeni lat. To samo można powiedzieć o orzechu amerykańskim. Nie wpływają na niego zmiany wilgotności powietrza. Charakteryzuje go także odporność na urazy mechaniczne oraz oryginalny wygląd, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. 

W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości meble do jadalni z litego drewna. Poza bukiem, dębem i orzechem amerykańskim do produkcji mebli wykorzystujemy także zbuk twardzielowy, który posiada słoje o ciemniejszej barwie, zapewniając ciekawy efekt wizualny. Zapraszamy