Tkanina Carabu jest materiałem tapicerskim cieszącym się dużym powodzeniem od wielu lat w produkcji mebli tapicerowanych. Nie jest to przypadek ani szybko zmieniająca się moda. Jej popularność wynika z jej bardzo dobrej jakości. Carabu swoją dużą popularność rynkową zawdzięcza przede wszystkim tym, że jest ona bardzo łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla mebli ze skór naturalnych. Carabu posiada przyjemną w dotyku fakturę przypominającą skórę surową czy nubuk. Po przejechaniu dłonią po materiale odczuwa się przyjemną, delikatnie szorstką powierzchnię, Struktura Carabu ma upodabniać się do struktury skóry naturalnej, a być milsza dla naszego ciała w dotyku. Często nazywana jest brzoskwiniową skórką, gdyż podobnie odczuwa się ją w dotyku.
Carabu jest łatwa w czyszczeniu zabrudzeń. Każde włókno tkaniny jest pokryte teflonem, dzięki czemu wszelkim zabrudzeniom jest trudniej wniknąć wgłąb materiału, a wszelkie zabrudzenia można łatwo usunąć za pomocą miękkiej, wilgotnej szmatki.
Zobacz film producenta materiału Carabu z systemem AquaClean.
Tkanina ta posiada też bardzo wysoką klasę ścieralności, dlatego bardzo dobrze nadaje się także do wnętrz użyteczności publicznej. Szeroka paleta kolorów pozwoli dopasować tapicerkę do każdego wnętrza.
Carabu138 Carabu137 Carabu136 Carabu135 Carabu134 Carabu132 Carabu131 Carabu110 Carabu109 Carabu108 Carabu107 Carabu106 CARABU102 Carabu98 CARABU94 CARABU92 CARABU91 CARABU87 CARABU86 CARABU82 Carabu81 Carabu80 CARABU78 CARABU77 CARABU76 CARABU75 CARABU72 CARABU70 CARABU69 Carabu66 CARABU60 CARABU57 Carabu49 Carabu33 Carabu102
Rodzaje wybarwień
Nasze meble mogą być wybarwione na różne kolory, bądź pozostać mogą w kolorze naturalnym danego rodzaju drewna. Drewno bukowe możemy wybarwić na kolor dębowy. Dostępne są dwa rodzaje wykończeń: wosk lub lakier półmatowy.
Rodzaje tapicerek z eko-skóry
Materiał będący imitacją naturalnej skóry. Eko-skóra należy do materiałów nieprzemakalnych, co sprawia, że w niektórych zastosowaniach ma przewagę nad skórą naturalną.
Skóra naturalna jednobarwna
Skóra typu Madras to gat skóry najczęściej stosowany w meblarstwie. Madras to skóra licowa, której lico zostało poddane korekcie. Jest to skóra bydlęca , która po wygarbowaniu zostaje poddana procesowi szpachlowania i szlifowania aby wyrównać i wygładzić powierzchnię skóry. Proces ten wykonuje się, by wyeliminować niektóre z wad lica skóry, takie jak zgrubienia, zadrapania czy miejsca po ukąszeniach owadów. Po tym zabiegu skóra przechodzi na prasy, gdzie na skórze odciska się matrycę, która nadaje licu określoną i jednolitą na całej powierzchni fakturę. Skóry typu MADRAS jednobarwne są barwione jednym kolorem i zabezpieczone lakierem impregnującym przed ścieraniem oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. Powierzchnia skóry może być matowa lub z połyskiem.
Większość skór stosowanych w tapicerstwie to właśnie skóry MADRAS.
Skóra naturalna dwubarwna Antic
Skóry dwubarwne zwane też ANTIC są to skóry, na których widać dwa odcienie koloru. Skóry te posiadają również lico korygowane i tłoczone jak skóry Madras jednobarwne, jednak ich kolor uzyskiwany jest przez dwukrotne naniesienie pigmentów, często bardzo różnych i odpowiednie przecieranie ich, by uzyskać efekt cieniowania. Powierzchnia skór Antic jest powierzchnią z wysokim połyskiem, gdyż skórę tą poprzez naniesienie lakieru chroni się przed wpływem czynników zewnętrznych oraz przed ścieraniem się drugiej warstwy koloru, która nie jest już tak dobrze związana z licem skóry jak podstawowy kolor.