Kolory skór

Skóra naturalna Madras

Skóra Madras to podstawowy gatunek skór stosowany w meblarstwie. Lico skóry bydlęcej zostało poddane pewnej korekcie ulepszającej jej fakturę. Skórę po wygarbowaniu poddaje się procesowi szpachlowania i szlifowania celem wyrównania i wygładzenia powierzchni. Ma to na celu także wyeliminowanie niektórych wad faktury skóry, takich jak zgrubienia, zadrapania czy blizny po ukąszeniach owadów. Następnie na skórze odciska się matrycę, która nadaje licu skóry jednolity na całej powierzchni wzór. Skóry typu Madras, wybarwione są jednolitym kolorem i zabezpieczone lakierem zabezpieczającym przed ścieraniem oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. Wykończenie powierzchni może być matowe, lub z lekkim połyskiem.

Większość skór stosowanych w tapicerstwie meblowym to właśnie skóry typu MADRAS. Procesy produkcyjne pozwalają na uzyskanie całych skór o stosunkowa jednolitej strukturze, co w przypadku szycia tapicerek, ma ogromne znaczenie. Takie wykończenie skór pozwala korzystać także z wielu cech naturalnych skóry, a z drugiej strony dobrze zabezpiecza ją przed skutkami codziennego użytkowania.

Do czyszczenia i konserwacji skóry należy używać jedynie sprawdzonych środków przeznaczonych do pielęgnacji skór. Powierzchnia skóry wykańczana jest lakierem ochronnym, woskiem lub innym środkiem chemicznym. Środki te mają za zadanie zapewnić licu odpowiednią trwałość i elastyczność i pozwolić na długotrwałe użytkowanie. Używanie środków czyszczących zawierających rozpuszczalniki prowadzi do trwałego uszkodzenia lica.

Pamiętaj o tym, że nie musisz wybierać skór na podstawie tych zdjęć. Wysyłamy skrawki skór pocztą, by Klient mógł zobaczyć rzeczywisty odcień skóry.