Materace - dobierz materac dla siebie i dla swoich bliskich 

Głęboki i relaksujący sen to klucz do dobrego zdrowia i wypoczynku.

Po każdej dobrze przespanej nocy, przychodzi dobry poranek i pełno energii na cały nowy dzień. Odpowiednia regeneracja organizmu zapewnia energię do pracy, nauki i rozwoju. Spanie na odpowiednim materacu eliminuje ból, wprawia w radosny nastrój, zapewnia witalność. Pozwól nam o to zadbać i stworzyć pełną ofertę na wyposażenie Twojej sypialni marzeń.Dobry materac to podstawa dobrego wypoczynku

Przy wyborze materaca trzeba pamiętać o tym, że zbyt miękki materac może spowodować odkształcenie kręgosłupa i wywołane tym zaburzenia krążenia krwi, co z kolei prowadzić może do problemów ze snem i problemów bólowych. Z kolei <b>materac zbyt twardy</b> może okazać się jeszcze bardziej szkodliwy, bo zbyt duży ucisk stwarza niebezpieczeństwo tworzenia się martwicy tkanek, może doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa i uszkodzenia układu nerwowego. Najistotniejszymi cechami materaca, które mają wpływ zarówno na wypoczynek jak i zdrowie są: Punkty podparcia- im więcej, tym lepiej, bo więcej punktów podparcia oznacza mniejszy ucisk na naczynia krwionośne.

Elastyczność, dzięki niej materac dopasowuje się do anatomicznego kształtu ciała i podpiera kręgosłup na wszystkich odcinkach. Należy pamiętać o regularnym odwracaniu materaca nawet co 3 miesiące w linii góra dół oraz głowa nogi, przedłuży to jego żywotność!