Odnawianie powierzchni mebli.

Meble z litego drewna, to nie meble mające idealnie równe kontury i szczeliny jak w wypadku mebli z sztucznych płyt. Drewno to naturalny materiał, który jest ciągle „żywy”, pracuje, rusza się, pęcznieje i kurczy się w wyniku zmian wilgotności i temperatury w naszych wnętrzach.

W wyniku ciągłej naturalnej pracy drewna, przesuwają się czasami klepki drewna pomiędzy sobą i powstają drobne nierówności na powierzchni mebli. 
Takie nierówności to tylko potwierdzenie tego, że jest to naturalne drewno. Po meblach drewnianych nie należy się spodziewać, że będą one idealnie równe i gładkie na wieki. Będą starzeć się razem z nami. Zmieniać kolor, rysować powierzchnię, żyć razem z nami.

Zaletą mebli drewnianych jest możliwość odnowienia ich powierzchni.

Jeżeli wybieramy naturalny kolor drewna i powierzchnię woskowaną, można samemu odnowić powierzchnię mebli. Wady i nierówności zniwelować ścierając papierem ściernym i nanosząc wosk na nowo.

Taka operacja nie jest możliwa w wypadku mebli barwionych. W takim wypadku należy nanieść także barwnik i jest to czynność bardziej skomplikowana ale nie niemożliwa.

W wypadku mebli barwionych i lakierowanych należy zeszlifować całą powierzchnię mebla, jest to możliwe do wykonania raczej tylko w stolarni.

Taką usługę polecamy szczególnie w wypadku stołów z drewna, które po kilku latach użytkowania, mają już zniszczoną powierzchnię blatu. Po tym zabiegu stół znowu wygląda jak nowy.

Jeżeli chcesz odnowić powierzchnię swoich mebli – skontaktuj się z nami na pewno pomożemy.