Czytam
Jak wybrać stół do jadalni? 5 praktycznych porad

Jak wybrać stół do jadalni? 5 praktycznych porad

Jadalnia

Wybór odpowiedniego stołu do jadalni może być zniechęcającym zadaniem. Przy tak wielu dostępnych opcjach ważne jest, aby wiedzieć, czego właściwie szukać. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten idealny mebel.

Najważniejsze wskazówki podczas wyboru stołu do jadalni

Przy wyborze stołu do jadalni, dwa najważniejsze względy to rozmiar i materiał. Rozmiar stołu powinien być określony przez przestrzeń dostępną w pokoju. Zmierz dokładnie przestrzeń i upewnij się, że pozostawiasz wystarczająco dużo miejsca wokół stołu dla krzeseł i innych mebli. Należy również wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonany jest stół. Stoły z drewna dębowego, metalu, szkła lub marmuru mają różne cechy i będą miały wpływ na ogólny wygląd i odczucie przestrzeni.

Inne, istotne kwestie podczas wyboru stołu jadalnego

Oprócz rozmiaru i materiału istnieje kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze stołu do jadalni. Należy rozważyć m.in. kształt stołu, a także jego styl. Okrągłe stoły są świetne dla mniejszych przestrzeni, podczas gdy prostokątne stoły lepiej nadają się do większych obszarów.

Dodatkowo należy zadecydować o tym, czy stół ma być rozkładany, co może być szczególnie przydatne, jeśli często organizujesz duże spotkania lub przyjęcia obiadowe.

Wysokość stołu do jadalni i jego dodatkowe elementy

Decydując się na stół do jadalni, warto zwrócić uwagę na inne, ważne kwestie. Przede wszystkim warto pamiętać, że standardowe stoły do jadalni mają zazwyczaj 75 cm wysokości, jednak dostępne są również inne rozmiary. Dodatkowo rozważ, ile wagi może utrzymać stół i czy potrzebuje dodatkowych podpór, takich jak nogi lub poprzeczki, oraz dodatków takich jak szuflady lub półki do przechowywania.