Czytam
Jakie łóżko drewniane do sypialni- kilka wskazówek.

Jakie łóżko drewniane do sypialni- kilka wskazówek.

sypialnia z łóżkiem kl8
sypialnia z łóżkiem kl8

Oczywiście solidne łóżko drewniane

łóżko dębowe ze skrzynią i stelażem podnoszonym
łóżko dębowe ze skrzynią i stelażem podnoszonym

Łóżko do sypialni to jeden z najważniejszych mebli i miejsce, w którym spędzisz prawie 1/3 swojego życia: warto zadbać, aby było naprawdę wyjątkowe i dopasowane do Twoich potrzeb. Łóżko stanowi często centralny i największy element wyposażenia sypialni. Poza tym jest to jednak główny i najważniejszy funkcjonalny składnik wyposażenia, bez którego sypialnia nie może istnieć. Idealnie dobrane może stać się największą ozdobą pomieszczenia ale także stwarzać możliwości dobrego wypoczynku i regeneracji.

zagłówek-łóżka-
zagłówek łóżka tapicerowany czarnym carabu

Pierwszym podstawowym pytaniem na które powinniśmy odpowiedzieć, by dobrać idealne łóżko, to kto w nim będzie spał? Ile osób i jak dużych osób? Te odpowiedzi pomogą nam dobrać rozmiar łóżka. Musimy tutaj uwzględnić jeszcze wymiary pokoju, w którym łóżko będzie stało. Często to bardzo trudne w małych sypialniach, pogodzenie wielkości łóżka i miejsca wokół niego do wygodnego użytkowania, a jeszcze w sypialni przydałoby się przecież  więcej mebli.

Jaka szerokość łóżka?

Dla jednej osoby potrzebne jest około 90cm szerokości materaca. Takie łóżka często kupujemy naszym dzieciom. Jeśli jednak mamy duży pokój naszego dziecka może warto pomyśleć o większym łóżku. Ani się obrócimy, gdy za kilka lat w łóżku naszej małej pociech zagości jakiś stały towarzysz 😊 Nasze dzieci dorastają szybciej niż starzeją się meble drewniane😊

łóżko z szufladami
Łóżko dla dziecka z szufladami

Jeżeli pokój naszego dziecka jest jednak niewielki, polecamy zastanowić się na połączeniu funkcji łóżka i komody. Nasza zwinna latorośl z łatwością wskoczy na łóżko nawet 90cm wysokości, a dzięki temu uzyska miejsce na pojemne szuflady pod łóżkiem. Ile skarbów i potrzebnych rzeczy można w takim łóżku zmieścić! Zobacz kilka naszych propozycji łóżek drewnianych z szufladami

sypialnia meble dębowe kolor orzech
sypialnia meble dębowe kolor orzech

W łóżku dwuosobowym< przyjmuje się trochę mniej niż 90cm szerokości materaca na osobę. 160cm dla dwóch osób to już jest dobry komfort. Jeśli jednak jest to młode małżeństwo, które planuje mieć dzieci lub już je ma, to warto zainwestować w większe łoże rodzinne. Maluchy często wpychają się do rodziców na wieczorne lub poranne przytulasy. Czasami potrzebują też przespać z rodzicami całą noc. Jeśli tylko wielkość naszej sypialni na to pozwala wybierzmy łóżko o jak największej szerokości.

Jeśli jesteś singlem ale należysz do tych osób, którym zawsze brakuje miejsca w łóżku, przez co budzą się niewyspani i połamani, łóżko podwójne to też dobry wybór dla Ciebie. Łóżko dwuosobowe to nie tylko rozwiązanie dla par! Solidne wygodne łóżko świetnie sprawdzi się w sypialni singla, który potrzebuje dużo przestrzeni i komfortu, żeby się wyspać.

Dopasujmy długość łóżka

Sypialnia łóżko drewniane
Sypialnia łóżko drewniane dębowe

Tą też możemy dopasować indywidualnie. Jesteśmy producentem łóżek, więc wszelkie wymiary możemy dopasować indywidualnie. Nie wyobrażam sobie, by Marcin Prokop, który ma ponad dwa metry wzrostu, spał na typowym materacu długości 2m. A przecież nie on jedyny jest taki wysoki. Długość łóżka powinniśmy dopasować do naszego wzrostu. Najczęściej jest to łóżko dopasowane do materaca długości 200cm ale oczywiście inne wymiary są możliwe. W takim wypadku dopasowujemy także odpowiednio stelaż i materac. 220cm, 240cm w tą stronę też nie mamy ograniczeń innych niż wielkość pomieszczenia i nasza potrzeba komfortowego snu. Wygląda na to, że o komfortowym śnie powinniśmy już myśleć na etapie projektowania domu.

A wysokość ramy łóżka?

W nowoczesnych łóżkach bardzo często rama łóżka jest bardzo niska. To rozwiązanie raczej dla tych klientów, którzy cenią design ponad wygodę. W wygodnym łóżku drewnianym powierzchnia materaca znajduje się na wysokości około 50 cm, tak by siedząc na nim nasze nogi uginały się w kolanach pod kątem prostym. Dzięki temu łatwo można się na nim położyć oraz wstać bez wysiłku. Wysokie ułożenie materaca poza komfortem ma również zalety związane ze zdrowiem: roztocza i inne insekty nie mają łatwego dostępu do posłania. Również kurz najintensywniej unosi się przy podłodze.

sypialnia z łóżkiem kl8
sypialnia z łóżkiem kl8

Wokół łóżka w sypialni powinniśmy dla komfortu użytkowania pozostawić wolną przestrzeń o szerokości minimum 50cm. Rozmiar pozostałych mebli powinien być dostosowany do wielkości pomieszczeń. Meble dopasowane do wymiarów sypialni pomogą uniknąć zagracenia przestrzeni. Nasza sypialnia jest miejscem odpoczynku i regeneracji po często ciężkim dniu pracy, więc nie zagracaj jej zbędnymi elementami! Stwórz tam swoją wymarzoną oazę spokoju, do której będziesz pragnął wejść każdego wieczora. Na pewno pomoże w tym stworzenie mebli sypialnianych w indywidualnie dopasowanymi wymiarami. Zobacz realizacje mebli do sypialni, być może zainspirują cię zdjęcia, by stworzyć swoje, wyjątkowe, spersonalizowane wnętrze sypialni. Trafiłeś na stronę producenta mebli- wykorzystaj te możliwości.