Czytam
Jak zamówić meble na wymiar?

Jak zamówić meble na wymiar?

stół s1 dziki dąb palisander
stół s1 dziki dąb palisander

Edar – producent mebli drewnianych na wymiar

sypialnia buk rustykalny
W firmie Edar wszystkie meble są produkowane dopiero po ustaleniu szczegółów zamówienia. Wymaga to trochę cierpliwości od klientów ale za to można dopasować wiele elementów do swoich potrzeb.

Krzesła drewniane i tapicerowane

W przypadku zamawiania krzeseł ustalamy tylko kilka parametrów. Do wyboru często jest rodzaj drewna, jego wybarwienie, siedzisko drewniane lub tapicerowane i rodzaj tapicerki. Zatapicerować niektóre krzesła możemy także materiałem klienta. I to jest właściwie koniec możliwości wyboru. Wydaje się to proste, a często przynosi też trudność szczególnie na odległość.
Stół-i-krzesła-Orzech

Stoły z litego drewna na wymiar

duży stół z fotelami
Jeśli chodzi o stoły drewniane, to oprócz wyboru wymiaru, modelu, formy nóg, rodzaju drewna, jego barwy i wykończenia wybieramy także sposób rozkładania. Tutaj testujemy ciągle nowe możliwości ale jesteśmy przekonani, że sposób rozkładania przez dokładanie bocznych dostawek, jest nie tylko najtańszym rozwiązaniem ale i najlepszym w przypadku, gdy chodzi o stół z litego drewna.

Różne sposoby rozkładania prezentujemy w zakładce rozkładanie stołów.

szkic

Meble drewniane na wymiar wolnostojące typu komody, witryny – ich zamówienie zaczynamy od podania wymiarów zewnętrznych i wstępnego szkicu, w którym ujmujemy co ma się w nich znajdować. Do takiego szkicu dołączamy zdjęcia mebli, na których mamy się wzorować tworząc projekt. Czy chcemy mebel na nóżkach, czy cokole? Jeśli nóżki, to czy drewniane, czy metalowe, czy wysokie, czy niskie? Czy wolimy półki czy szuflady, jaki jest nasz ulubiony sposób na otwieranie drzwi i szuflad. Czy chcemy uchwyty, czy może system TIP-ON inaczej zwany na wcisk. Jeśli wybieramy uchwyt, to czy ma być wyfrezowany w froncie drewnianym, czy dokręcony inny typ. Sposoby otwierania szuflad omawialiśmy tutaj.

Meble łazienkowe to najczęściej zamawiane meble na wymiar

Meble łazienkowe tutaj najważniejszy jest wybór materiału, z którego mają być wykonane. Lite drewno dębowe, to rodzimy gatunek drewna, który jest polecany do łazienek i najczęściej wybierany przez naszych klientów. Nieco droższa wersja to drewno egzotyczne Iroko, którego właściwości zbliżone są do właściwości drewna teakowego, znanego z tego, że wyposażenie ekskluzywnych jachtów są z niego robione. Niestety drewno teakowe jest w Polsce bardzo drogie i dla większości klientów niedostępne. Najbardziej narażonym na wilgoć miejscem w meblu łazienkowym jest blat wokół umywalki, dlatego często klienci decydują się na łączenie drewna z blatem wykonanym z kamienia, który to zdecydowanie właściwości odporne na wilgoć ma większe. W małych szafkach łazienkowych można także umywalką zakryć całą szafkę.

meble łazienkowe narożne

Po wyborze materiału rysujemy wstępny projekt mebla, na który klient nanosi informacje, gdzie znajdują się odpływy, jak jest doprowadzone woda, typ umywalki. W meblu, w którym są szuflady polecamy stosować odpływ oszczędzający miejsce. Nie jest wtedy potrzebne głębokie wycinanie szuflady, a syfon znajduje się za szufladą. Szafka łazienkowa jest zazwyczaj robione bez pleców, by można było łatwo podłączyć wszystkie potrzebne media. Szafka podwieszana ma na całej swojej długości tylnej ściany drewnianą listwę, przez którą można ją w dowolnym miejscu przykręcić do ściany. Ułatwia to montaż, który musi ominąć doprowadzenia mediów.

Wiele parametrów ustalamy także często przy projektowaniu mebli na sprzęt RTV. To także bywa istotne, by przewidzieć podłączenia, wielkość urządzeń, ich wentylację

Jeśli mebel ma zabudowywać wnękę, a jeszcze ma być ona ze skosem, to najczęściej wymaga naszej wizyty na pomiar.