Czytam
Czym kierować się przy wyborze mebli do łazienki.

Czym kierować się przy wyborze mebli do łazienki.

łazienkowe-meble-z-drewna-dębowego
łazienkowe-meble-z-drewna-dębowego
zabudowa łazienki dębowa
zabudowa łazienki dębowa

Łazienka w dzisiejszych czasach, to nie tylko miejsce na szybką toaletę, ale również komfortowe miejsce, gdzie chętnie odpoczywamy w czasie długich, relaksujących kąpieli w fantastycznej atmosferze. Dlatego nowoczesne aranżacje łazienkowe muszą być nie tylko funkcjonalne ale również estetyczne. Eleganckie meble łazienkowe odpowiednio dobrane do stylu wnętrza mogą sprawić, że łazienka zyska przytulnego, a nawet wręcz pokojowego charakteru. Kiedy chcemy odpocząć, zrelaksować się lub po prostu się oderwać, często ciągnie nas do natury. Meble z litego drewna są wyborem dla każdego, kto ceni naturalne materiały. W takich wnętrzach czujemy się po prostu dobrze Dotyczy to także mebli w łazience, a w szczególności dużych tzw. pokoi kąpielowych

Meble z litego drewna to naturalne ponadczasowe piękno

komoda łazienkowa dwie szuflady
komoda łazienkowa dębowa dwie szuflady
meble łazienkowe narożne
meble łazienkowe narożne

Meble łazienkowe powinny także być trwałe i odporne na warunki panujące w tym pomieszczeniu, musza być odporne nie tylko na działanie wody, lecz także na zmienne temperatury. Warto zdać sobie sprawę, że meble z litego drewna oddychają, wchłaniając nadmiar wilgoci z powietrza albo przeciwnie, nawilżając je. W ten sposób stale, zupełnie bez naszego udziału, regulują wilgotność we wnętrzach, co ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Dlatego w przypadku mebli łazienkowych warto pamiętać, by były one wykonane z gatunków drewna o małym skurczu, bogatych w naturalne oleje, które chronią przed wilgocią. Takie meble również powinny być bardzo starannie zabezpieczone przed wodą. Najbardziej newralgicznym miejscem najbardziej narażonym na uszkodzenia jest blat komody umywalkowej, dlatego często wykonuje się go z bardzo odpornego materiału jakim jest granit.

Meble według projektu do łazienki z drewna dębowego
Meble według projektu do łazienki z drewna dębowego

.

Do produkcji mebli łazienkowych wykorzystujemy drewno dębowe lub drewno egzotyczne. Wykonujemy meble z drewna Iroko lub teaka. Odpowiednie drewno zastosowane do produkcji mebli łazienkowych będzie służyć nam przez wiele lat . Niestraszna będzie mu para wodna czy też wilgoć. Drewniane meble łazienkowe są dobrze zabezpieczone i zaimpregnowane. Dodatkowo drewniane meble łazienkowe nadają wnętrzu przytulności oraz luksusowego charakteru, co z pewnością zaowocuje długoletnią satysfakcją z użytkowania.

Produkujemy meble na wymiar!

łazienka dąb komoda
łazienka dąb komoda
Meble do łazienki z teaka
Meble do łazienki z teaka

Zazwyczaj niewielki metraż łazienki sprawia, że stworzenie funkcjonalnego, a jednocześnie minimalistycznego, eleganckiego wystroju jest ogromnym wyzwaniem. Jeszcze przed wyborem mebli łazienkowych warto skupić się na projekcie samej łazienki, a zwłaszcza jej wymiarach. Dzięki temu krokowi już na wstępie będzie wiadomo, na jakie rozwiązania można sobie pozwolić, a które z nich okażą się nietrafione. Najlepiej wykonać plan wnętrza łazienki w programie do projektowania lub na papierze milimetrowym. Po naniesieniu wszystkich sprzętów i armatury należy sprawdzić, czy będą zachowane odstępy, które zapewnią wygodne i bezpieczne korzystanie z pomieszczenia. Przeładowana łazienka, w której trzeba przeciskać się między sprzętami znacząco obniża komfort użytkowania. Dlatego warto sprawdzić, jak dobrze wyposażyć łazienkę i zamówić odpowiednie meble łazienkowe produkowane indywidualnie, meble na wymiar. Lekkości i nowoczesności nadadzą szafki łazienkowe podwieszane, dzięki którym podłoga pozostanie wolna i łatwa w utrzymaniu czystości.