Czytam
Trendy w meblarstwie w 2020 roku.

Trendy w meblarstwie w 2020 roku.

lite drewno łazienka meble
lite drewno łazienka meble

Czy meble drewniane będą trendy w 2020 roku?

Jakie wnętrza będą modne w 2020 roku? Czy solidne meble drewniane wpisują się w modne tendencje w aranżacji wnętrz?

Branża wnętrzarska bardzo szybko się rozwija, a trendy wciąż się zmieniają – to oczywiste. Jednak nawet w najmodniejszych wnętrzach wciąż królują meble z litego drewna.

jadalnia i salon drewno dębowe
jadalnia i salon drewno dębowe

Powrót do naturalnych materiałów w nowoczesnym wnętrzarstwie zauważalny jest już od wielu lat. Drewno pojawia się zarówno w postaci mebli takich jak stoły dębowe rozkładane, krzesła, komody, łóżka, szafy i innych, jak i w elementach dekoracyjnych, czy stałych elementach wyposażenia, takich jak podłogi czy drzwi i okna. Zmienia się tylko rodzaj drewna, już coraz rzadziej wybieramy miękką sosnę, a stawiamy na trwałe drewno dębowe. Ten wybór jest zbieżny z ogólną tendencją wywodzącą się z dbałości o środowisko naturalne, a mianowicie z tezą, że wybierając rzeczy solidne, które wytrzymają dłużej, a jeszcze są wykonane z naturalnych materiałów, dbamy o naszą planetę.

Meble drewniane ciągle w modzie

nowoczesna jadalnia
Nowoczesna jadalnia

Moda na naturalne drewno pojawiła się jakiś czas temu i przewija się również w prognozach na kolejne lata. Dlatego w 2020 warto postawić na trwałe modele wykonane z naturalnego drewna litego – i cieszyć się nimi przez długie lata. Dobra jakość takiego materiału da nam pewność, że meble przetrwają wiele sezonów i będą ciągle modne.

sypialniane meble buk bielony
sypialniane meble buk bielony

Naturalne materiały,  prostota i czystość formy, kontrast bieli, szarości i czerni z ciepłą barwą drewna, to nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz. W modnych nowoczesnych wnętrzach sosnę chętnie zastępujemy dębiną i to w jej naturalnych odcieniach. Ciepłe, ciemniejsze kolory uzyskujemy stosując naturalne drewno w ciemniejszym jego kolorze, takie jak orzech amerykański.

Co będzie modne we wnętrzach w 2020?

Kierunków, w których rozwija się sztuka aranżacji wnętrz, jest wiele, ale jako te najbardziej charakterystyczne dla 2020 roku można wymienić:

  • wykorzystywanie materiałów naturalnych – głównie drewna i kamienia,
  • odważne kolory i wzory nawiązujące do natury,
  • funkcjonalność rozwiązań – Nowoczesne okucia i akcesoria meblowe, to podstawa.

By nasze wnętrze było modne najlepiej wprowadźmy do niego modne kolory!

Wystarczy drobna zmiana, aby odświeżyć wnętrze, przemalowanie pojedynczej ściany, przyklejenie pięknej tapety , inspiracji na nadchodzący rok jest bardzo wiele.

sypialnia drewno limby
sypialnia drewno limby

Modne kolory w 2020 roku to kolory ziemi. Naturalne materiały użyte w meblach i stałych elementach wyposażenia potrzebują kolorów z bliskiej sobie palety barw natury! Używajmy więc czerwieni, ale nie jaskrawej, tylko przypominającej żyzne czerwonoziemy, barwy koralu, odcieni brzoskwini lub pomarańcza. Nie bójmy się zieleni i to tej bujnej i ciemnej. Pełna energii trawiasta zieleń coraz częściej przewija się w aranżacji wnętrz na ścianach, tapicerce i mniejszych dodatkach. Błękit w kolorze nieba: albo jasnego, albo tego chwilę przed burzą, żółty w kolorze piasku lub musztardy, wszystkie te kolory dają poczucie bliskości z naturą. Odkrywajmy na nowo wielkie walory prostych, jasnych wnętrz i naturalnych materiałów.

Lite drewno w nowoczesnym wnętrzu

dębowe meble do jadalni
dębowe meble do jadalni

Wnętrzarski rok 2020 zapowiada się bardzo ciekawie. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami mebli z naturalnego litego drewna wystarczy drobna zmiana w aranżacji wnętrza, aby je odświeżyć i sprawić by było modne, a inspiracji na nadchodzący rok jest bardzo wiele.

lite drewno łazienka meble
lite drewno łazienka meble

W ofercie firmy EDAR znajdą Państwo wiele mebli, z którymi urządzą Państwo modne i ponadczasowe wnętrze. Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują różne meble. Większość jednak produkuje je hurtowo, a więc kupując je, mamy niemalże gwarancję, że ktoś z naszych znajomych również ma już podobne – być może nawet identyczne! Jeśli chcemy wyróżnić się, stworzyć swój indywidualny świat, powinniśmy poszukać dalej, wyjść poza schemat w poszukiwaniu czegoś, co gwarantuje wysoką jakość po jednocześnie w miarę przystępnej cenie.

Jeśli trafiłeś tutaj, to jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy mogą skorzystać z oferty firmy Edar – producenta mebli drewnianych i zamówić meble oryginalne, ponadczasowe, a przy tym trwałe. Możesz być pewny, że nasze meble posłużą Ci przez wiele lat! Zostały stworzone z wyobraźnią, a wykonane z wielką pieczołowitością.