Stoły dębowe

Stoły dębowe dzięki pięknu drewna dębowego i jego zaletom są doceniane od pokoleń przez miłośników mebli dębowych. Surowiec, jakim jest drewno dębowe doceniają ludzie dla których ważnie jest życie „w zgodzie z naturą” oraz wysoka jakość przedmiotów a także ich niezwykłość. Ekologiczny materiał to nie tylko modna propozycja. Posiadając stół z litego drewna dębowego podkreślamy, że troska o środowisko naturalne nie jest nam obojętna. Wybierając ten gatunek drewna podnosimy także prestiż naszego wnętrza, stół dębowy, to wyjątkowy mebel. Doskonała jakość drewna dębowego pozwoli cieszyć nam się z posiadanego stołu przez długi czas. Co ważne, w okresie i jego użytkowania nie straci on na wartości.

Dąb zawsze był synonimem potęgi, siły i trwałości.

Drewno dębowe jest to surowiec trwały, odporny na działanie wilgoci i wielu czynników chemicznych, twardy i posiadający bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, a przy tym, co być może najbardziej istotne o pięknym rysunku. Meble wykonane z tego drewna posiadają duszę i stwarzają w mieszkaniu czy domu niepowtarzalną atmosferę, wnoszą energię i moc zawartą w długowiecznych drzewach dębu. Drewno dębowe jest mało wrażliwe na wilgoć , wręcz zanurzone w wodzie nie traci niczego na swojej trwałości, a ciemnieje i twardnieje, dlatego jest polecane jako idealny materiał na stolarkę okienną i drzwiową. Co więcej, jest mało podatne na skręcanie, prawie zupełnie nie „pracuje”, tzn. nie rozszerza się i nie kurczy. Dzięki swoim parametrom jest materiałem bardzo cenionym w przemyśle meblarskim. 

Wytrzymałe drewno dębowe, to najlepszy materiał na solidny stół dębowy!

Drewno dębowe jest materiałem , którego można bardzo łatwo barwić na wiele kolorów. Pięknie daje się szlifować, szczotkować , czy piaskować, można uzyskać na meblach z tego drewna bardzo ciekawe efekty. Stoły dębowe z postarzoną fakturą to prawdziwy hit nowoczesnego designu. Do wykończenia powierzchni stołów dębowych szczególnie polecamy olejowoski, które uwydatniają piękny rysunek drewna i bardzo dobrze zabezpieczają drewno.  Drewno dębowe jest porowate i bardzo dobrze wchłania olejowosk, dzięki czemu jest jeszcze lepiej zabezpieczone. 

Produkujemy stoły dębowe w dowolnych wymiarach


Firma Edar, to producent mebli drewnianych, na tej stronie chcieliśmy przedstawić Państwu stoły wykonane z drewna dębowego, by pomóc w wyborze stołu dostosowanego do wszystkich Państwa oczekiwań. Wybierając meble dębowe, masz pewność, że to wybór na wiele lat. Stół dębowy, to mebel wielopokoleniowy im starszy tył dostojniejszy i ładniejszy, na nim i przy nim zapisuje się historia naszej rodziny. Wykonujemy stoły drewniane w dowolnych wymiarach, oferujemy o wiele więcej niż meble stworzone według standardowych wzorów i wymiarów. Jeżeli mają Państwo inny wymarzony stół, który lepiej spełnia oczekiwania, prosimy o przesłanie nam jego zdjęcia – ocenimy, czy jesteśmy w stanie go wykonać.

Prawdziwy dębowy stół to podstawa wyposażenia jadalni 

W dzisiejszych czasach gdy dużą część mebli wykonuje się z różnego rodzaju sztucznych materiałów, prawdziwy drewniany stół jest swego rodzaju luksusem. Stół z drewna dębowego jest czymś więcej niż luksus, to prawdziwie elitarny mebel, który każdemu wnętrzu doda wytworności. 

Stoły z drewna dębowego potrafią towarzyszyć w codziennym życiu kolejnym pokoleniom domowników przez długie lata. Dzięki dużej twardości drewno dębowe jest bardzo trwałe, odporne na zarysowania czy wgniecenia. Z pewnością każdy ma wspomnienie przynajmniej jednego takiego stołu, ciemnego, masywnego, solidnego mebla. 

Meble drewniane to najszlachetniejszy rodzaj sprzętów domowych. Przyjemnie jest usiąść do obiadu przy drewnianym blacie , na pięknych dębowych krzesłach.