Baza wiedzy

 • Najczęściej zadawane pytania

  1. Co należy zrobić jeżeli widzimy nierówności na powierzchni mebli ? W wyniku ciągłej naturalnej pracy drewna, przesuwają się czasami klepki drewna pomiędzy sobą i powstają drobne nierówności na powierzchni mebli. Takie nierówności to tylko potwierdzenie tego, że jest to naturalne drewno. Po meblach drewnianych nie należy się spodziewać, że będą one idealnie równe i gładkie na […]

  1. Co należy zrobić jeżeli widzimy nierówności na powierzchni mebli ?

  W wyniku ciągłej naturalnej pracy drewna, przesuwają się czasami klepki drewna pomiędzy sobą i powstają drobne nierówności na powierzchni mebli. 
  Takie nierówności to tylko potwierdzenie tego, że jest to naturalne drewno. Po meblach drewnianych nie należy się spodziewać, że będą one idealnie równe i gładkie na wieki.

  Jeżeli wybieramy naturalny kolor drewna i powierzchnię woskowaną, można samemu te delikatne nierówności zniwelować ścierając papierem ściernym nadmiar i nanosząc wosk na nowo.

  Taka operacja nie jest możliwa w wypadku mebli barwionych.

  W wypadku mebli barwionych i lakierowanych należy zeszlifować całą powierzchnię mebla, jest to możliwe do wykonania tylko w stolarni.

  Taką usługę polecamy w wypadku stołów, które po kilku latach użytkowania, mają już zniszczoną powierzchnię blatu. Po tym zabiegu stół znowu wygląda jak nowy.

  2. Czy istnieje możliwość wizualizacji mebli?

  Tak , oczywiście istnieje taka możliwość. Jest to jednak usługa dodatkowo płatna. Bezpłatnie oferujemy projekt mebli 2D, przedstawiający wymiary i proporcje mebli.

  3. Czy istnieje możliwość wyceny?

  Wycenę przesyłamy na Państwa e-mail , bezpośrednio po odczytaniu i zanalizowaniu Państwa wiadomości.

  4. Czym różni się klejonka parkietowa od litych lameli  ?

  Klejonka parkietowa – drewno zostało sklejone najpierw w długie listwy, a następnie te listwy w szerokie blaty. Są widoczne łączenia małych klepek drewna, które tworzą nieregularny wzór parkietu.

  Lite lamele – długie listwy drewna zostały sklejone tylko po długości w szerokie blaty, brak łączeń w środku listew.

  klejonka  listwy

  Klejonka                                                                       Lite lamele

   

   

 • Wycena

  Wycena realizowana jest za pośrednictwem drogi e-mail . Ceny są zależne od rodzaju drewna (najtaniej kalkuluje się drewno bukowe, meble z drewna dębowego wychodzą okoły 30-40% drożej) od ilości potrzebnego materiału, a w szczególności jego grubości, od  tego, czy użyjemy litych lameli, czy klejonki parkietowej, szczególnie w wypadku bardzo długich elementów oraz od skomplikowania projektu.

  Wycena realizowana jest za pośrednictwem drogi e-mail . Ceny są zależne od rodzaju drewna (najtaniej kalkuluje się drewno bukowe, meble z drewna dębowego wychodzą okoły 30-40% drożej) od ilości potrzebnego materiału, a w szczególności jego grubości, od  tego, czy użyjemy litych lameli, czy klejonki parkietowej, szczególnie w wypadku bardzo długich elementów oraz od skomplikowania projektu.

 • Koszt dostarczenia zamówionych mebli

  Koszt dostarczenia towaru zależny jest min od rozmiarów palety na której wysyłamy do Państwa zamówione meble

  Cena transportu mebli zależna jest zarówno od rozmiarów jak i wagi zamówionej paczki. Cena ta podawana jest Państwu przed momentem zaakceptowania zamówienia. Produkowane przez nas meble transportuje firma kurierska Dachser, która sama oblicza cenę na podstawie ilości przejechanych kilometrów, wagi oraz rozmiaru palety. Jest to najtańsza opcja dostawy mebli. Przy większych zamówieniach oraz w wypadku, gdy potrzebny jest montaż, dostarczamy meble własnym transportem. Koszt transportu ok 1,50zł/km

  Przykładowa cena transportu:

  • Karton krzeseł ( czyli 2 krzesła lub jeden fotel ) – 35 zł
  • Stół o wymiarach 140 cm x 140 cm – 130 zł
  • Stół o wymiarach 140 cm x 90 cm + 2 kartony ( cztery krzesła ) – 150 zł
 • Rozkładanie stołów

  Produkowane przez nas drewniane stoły rozkładają się przy pomocy prowadnic znajdujących się pod blatem

  Rozkładane stoły znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w małych wnętrzach. Duży stół będzie utrudniać przemieszczanie się po salonie, a przy zbyt małym nie pomieszczą Państwo wszystkich zaproszonych gości.

  stoły drewniane, stoły bukowe, stoły dębowe

  Najlepszym rozwiązaniem tej kłopotliwej sytuacji będzie zakup stołu z wysuwanymi drewnianymi prowadnicami znajdującymi się pod blatem stołu, na których będą mogli Państwo umieścić dostawki po jego obydwu stronach.

  Poniższe linki zawierają filmiki na których zobaczyć mogą Państwo w jaki sposób rozkłada się produkowane przez nas stoły.

 • Opłata za meble

  Za meble płacą Państwo w dwóch ratach

  Jeżeli meble są produkowane na zamówienie, wymagana jest zaliczka 50% na rozpoczęcie produkcji. Drugą połowę płacą Państwo przed wysłaniem towaru.

  Najczęściej wysyłamy meble firmą kurierską Dachser, która specjalizuje się w transporcie przesyłek wielkogabarytowych, niestety firma ta nie posiada usługi pobrania gotówki.

  Jeżeli meble dostarczamy własnym transportem, istnieje możliwość zapłaty gotówką przy odbiorze.

 • Pomoc kuriera przy wnoszeniu mebli

  Kurier ma obowiązek wniesienia do mieszkania klienta każdej paczki, której waga nie przekracza 30 kilogramów.

  jak meble są wysyłaneKurier ma obowiązek wniesienia zamówionej paczki, której waga nie przekracza 30 kg. Jeżeli paczka przewyższa tę  wagę, wniesienie przesyłki przez kuriera leży tylko i wyłącznie w geście jego dobrej woli

  Meble z litego drewna są bardzo ciężkie, największe produkty firmy EDAR mogą ważyć nawet ponad 200 kg. Sugerujemy zapytać o pomoc sąsiadów, lub zaprosić w ten dzień znajomych, którzy pomogą wnieść meble.

  Istnieje możliwość zamówienia transportu u osób prywatnych, które wniosą towar. Jest to jednak droższa forma transportu, ustalana nie przez nas, a przez osobę, która podejmie się zlecenia.

  Istnieje możliwość zamówienia transportu za granice, koszt transportu uzależniony jest od wielkości i wagi zamówionego towaru.

  Możemy oczywiście dostarczyć meble także naszym transportem, koszt 1,50zł/km.

 • Pielęgnacja mebli woskowanych i lakierowanych

  Meble woskowane wymagają zupełnie innej pielęgnacji niż te wykończone lakierem.

  MEBLE LAKIEROWANE

  • Do otrzymania powierzchni lakierowanej dochodzi na wskutek kilkukrotnego pokrycia oszlifowanego i wygładzonego drewna warstwą lakieru. Na powierzchni mebli tworzy się warstwa lakieru, tzw. film. Jest to cecha, która różni meble lakierowane od woskowanych. Oleje i woski wnikają w drewno i nie tworzą warstwy zabezpieczającej na meblu.
  • IMG_5099Gładka i nieprzepuszczalna powierzchnia mebli lakierowanych utrudnia wniknięcie zabrudzeń w głąb drewna.
  • Powierzchnia lakierowana nie wymaga dodatkowej specjalnej pielęgnacji, lecz jeżeli już ulegnie uszkodzeniu – odnowić ją jest znacznie trudniej, ze względu na fakt, że taka interwencja kończy się za zwyczaj zeszlifowaniem całej warstwy lakieru

  Pielęgnacja mebli lakierowanych

  • Do ochrony mebli lakierowanych firma EDAR poleca swoim klientom zestaw do pielęgnacji pod nazwą Furniture  Care Kit
  • Furniture Care Kit Zawiera dwa płyny. Mebel Kur –  to płyn do gruntownego czyszczenia i pielęgnacji powierzchni mebli. Posiada właściwości antystatyczne i odtłuszczające. Natomiast Mebel Frisch służy do zabezpieczania powierzchni mebli lakierowanych. Usuwa świeże plamy po wodzie i alkoholu. Odświeża znacznie poszarzałe powierzchnie mebli nadając im lekki jedwabisty połysk Usuwa ślady po tłuszczu, naklejkach, wosku, długopisie, paście do butów, usuwa również szare, świeżo powstałe plamy po wodzie i alkoholu.
  • Cena zestawu wynosi 55zł.

   meble drewniane

   Zestaw do pielęgnacji mebli

   

   

  MEBLE WOSKOWANE

  • Do otrzymania woskowanej powierzchni dochodzi na wskutek pokrycia drewna warstwą naturalnego olejowosku
  • Cechą charakterystyczną wynikającą z wykończenia mebli olejowoskiem jest wyraziste podkreślenie usłojenia, które nie pojawia się w meblach wykończonych lakierem.
  • Olejowoski głeboko wnikają w drewno, chroniąc powierzchnię mebla przed negatywnymi skutkami użytkowania. Jest ona odporna na wodę, wino, piwo, colę etc.
  • Naturalna kombinacja oleju i wosku tworzy mikropory, co pozwala drewnu oddychać. Renowacja, nawet częściowa, jest łatwa i szybka do wykonania
  • Antystatyczne właściwości wosku uniemożliwiają osadzenie się większej ilości kurzu na powierzchni drewnianej

  Pielęgnacja mebli woskowanych

  • Meble wykończone woskiem wymagają regularnego odnawiania. Ta łatwa czynność polega na naniesieniu cienkiej warstwy i-osmo-3029-srodek-do-czyszczenia-i-pielegnacji-wosku-bezbarwny-1-l1-1024x1024preparatu na czystą i suchą powierzchnię mebla przy pomocy bawełnianej ściereczki.Po wyschnięciu wypolerować. Po 30 minutach powierzchnia jest gotowa do użytkowania.
  • Blaty stołów intensywnie używanych powinny być odnawiane znacznie częściej od pozostałych mebli. Producent poleca nanoszenie preparatu co 40 myć.
  • Należy szczególnie uważać na to, by warstwa nanoszonego preparatu była bardzo cienka, gdyż nałożony preparat w nadmiarze może powodować powstanie nieestetycznych smug.
  • Nie każdy dostępny na rynku produkt nadaje się do pielęgnacji mebli woskowanych
  • Najbezpieczniej jest więc sięgać po preparaty, których wyłącznym  przeznaczeniem jest czyszczenie powierzchni woskowanych
  • Do ochrony mebli woskowanych firma EDAR poleca swoim klientom Środek do pielęgnacji i czyszczenia wosku OSMO,
  • preparat ten nadaje się także do usuwania tłustych plam z mebli i blatów woskowanych.
  • Jest to produkt powstały na bazie naturalnych wosków roślinnych, o bardzo dużej wydajności ( około 2 łyżeczki środka na metr kwadratowy powierzchni )
  • Preparatów tej firmy używamy do produkcji mebli woskowanych.
  • Do trudno dostępnych miejsc, zakamarków polecany środek do pielęgnacji mebli w sprayu.
  • Co kilka lat powinno się odnowić powierzchnię mebli woskowanych, nanosząc nową warstwę wosku na meble.

  Środki do pielęgnacji mebli można zamówić u nas – Link na stronach producentów oraz w marketach budowlanych.

   

 • Czas dostawy liczony od momentu złożenia zamówienia

  Termin dostawy mebli uzależniony jest od momentu wpłynięcia zaliczki potrzebnej na rozpoczęcie produkcji.

  Termin realizacji zamówienia trwa od około meble na wymiar, meble drewniane, komody drewniane4-6 tygodni od momentu wpłynięcia zaliczki na rozpoczęcie produkcji oraz ustalenia wszystkich szczegółów zamówienia.

  W wypadku mebli z wyprzedaży czas oczekiwania na dostawę skraca się do około 7 dni. Dzieje się tak ze względu na fakt, że meble z naszego outletu są już w pełni gotowe bądź wymagają jedynie wybarwienia.

  Z kolei darmowe próbki, które wysyłamy pocztą dochodzą do klientów w okresie od 2 do 3 dni.

 • Czy kupione łóżko posiada już materac

  Cena kompletnego zestawu to cena łóżka plus cena stelaża i materaca.

  łóżko w kolorze wenge, solidne łóżkoKupując łóżko kupują Państwo ramę bez materaca i stelaża.

  Stelaże i materace to produkty zestandaryzowane i zakupione w dowolnej firmie będą pasować do łóżka kupionego u nas. Oczywiście można zamówić materac i stelaż w naszej firmie.

  Proponujemy różne rodzaje stelaży od najprostszych listewek drewnianych do stelaży podnoszonych, do łóżek ze skrzynią na pościel.

  Wybierając materac i stelaż razem z łóżkiem można zaplanować jego wysokość , tzn ile będzie on wystawał ponad ramę łóżka.

   

 • Rodzaje drewna

  Do produkcji mebli używamy pięciu różnych rodzajów drewna

  Produkujemy meble z pięciu następujących surowców:

  • Twardzielowego drewna bukowegoDąb
  • Buku
  • Dębu
  • Orzecha amerykańskiego

  Każdy z wyżej wymienionych gatunków drewna, posiada swoją charakterystyczną linię słoi, które mają wpływ na wygląd zakupionych przez Państwa mebli.

  komoda z litego drewna, komoda do salonu, komoda do sypialni

  Buk: Drewno bukowe jest twarde, ciężkie i zwarte. Charakteryzuje je duża wytrzymałość i łatwość przyjmowania barwników, choć równocześnie jest dość podatne na zmiany wilgotności otoczenia, co może powodować niewielkie kurczenie się i pęcznienie

  Buk twardzielowy: Drewno pochodzące z wybranych fragmentów buka, czyli z wewnętrznej, ciemniej zabarwionej strefy. Meble wykonane z tego materiału mają bardzo ciekawy rysunek słoi, a ich kolor jest czerwony lub czerwono-brązowy

  Dąb: Drewno dębowe jest twarde, ciężkie, odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne. Ma dobre parametry wytrzymałościowe, a zanurzone w wodzie nic nie traci ze swojej trwałości. Co więcej, jest mało podatne na skręcanie, niemalże nie „pracuje”, tzn. nie rozszerza się i nie kurczy

  Orzech amerykański: To piękne drewno o ciepłym ciemno brązowym kolorze, to wybór dla najbardziej wymagających klientów. Drewno orzecha amerykańskiego, ze względu na swoje dekoracyjne usłojenie, oraz szlachetną ciemną barwę, jest drewnem coraz częściej wykorzystywanym do produkcji najbardziej ekskluzywnych mebli.

 • Wybieranie odpowiedniego materaca

  Przed zakupem tego produktu należy zadać pytanie dotyczące tego, czego tak właściwie oczekują Państwo od wybranego materaca.

  Materace dzieli się według 3 podstawowych stopni twardościMaterac-lateksowy-Vitea-1024x682

  • Miękkie
  •  Średnio twarde
  • Twarde

  Należy zwrócić również uwagę na fakt, że materace odznaczające się zbytnią miękkością nie stanowią odpowiedniego oparcia dla kręgosłupa, dając przy tym wrażenie “zapadania” się ciała.  Z kolei materac, który jest zbyt twardy ogranicza krążenie krwi oraz zmusza mięśnie do pracy, podczas kiedy toMaterac-kieszeniowy-Relax-1024x682 powinny odpoczywać.

  Jednakże wyżej wspomniane zalecenia znajdują swe zastosowanie jedynie w teorii.  Bowiem wybór materaca powinien być dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb, oraz odczuć pojawiających się podczas testowania wybranego produktu. Możemy pomóc Państwu w zakupie jedynie poprzez udzielenie paru rad:

  • Materaca nie powinno oceniać się poprzez siadanie na nim. Podczas testowania należy bowiem położyć się na nim w pozycji w której zazwyczaj kładą się Państwo do snu
  • Powierzchnia materaca powinna być równa i elastyczna, tak aby dokładnie podpierała każdą część ciała i pozwoliła pozostać kręgosłupowi w swojej naturalnej pozycji. Osoby ze schorzeniami ortopedycznymi przy wyborze twardości materaca powinny zasięgnąć rady specjalisty
  • Dobrze wybrany materac powinien zapewnić kręgosłupowi anatomiczną postawę podczas snu. Właściwe podparcie oraz dostosowanie do anatomicznej budowy ciała zapewniają materace 7 -strefowe oraz lateksowe. 

   

 • Montaż mebli

  Zazwyczaj produkowane przez nas meble dostarczane są do Państwa w całości.

  MebleMadras5Najczęściej meble są dowożone do Państwa w całości i nie wymagają montażu.

  Stoły mają zapakowane oddzielnie nogi z wkręconymi śrubami. Śruby te należy zamontować w rogach stołu i dokręcić za pomocą nakrętek.

  Przy montażu stołu należy pamiętać, by nie wyciągać blatu stołu z kartonu przed przykręceniem nóg, by nie uległ on przypadkowemu uszkodzeniu.

  Montażu wymagają jeszcze łóżka ale jest to także czynność bardzo prosta.

  Jeżeli jednak zamawiają Państwo meble do zabudowy, to ceny zarówno montażu jak i transportu ustalane są w sposób indywidualny.

Zobacz nasze poradniki: