Wzorniki

Rodzaje tapicerki Carabu

Tapicerka Carabu jest odporna na zabrudzenia, nawet najgorsze plamy schodzą tylko przy użyciu ściereczki nasączonej zwykłą wodą.

Skóra naturalna dwubarwna Antic

Skóry dwubarwne zwane też ANTIC są to skóry, na których widać dwa odcienie koloru. Skóry te posiadają również lico korygowane i tłoczone jak skóry Madras jednobarwne, jednak ich kolor uzyskiwany jest przez dwukrotne naniesienie pigmentów, często bardzo różnych i odpowiednie przecieranie ich, by uzyskać efekt cieniowania. Powierzchnia skór Antic jest powierzchnią z wysokim połyskiem, gdyż skórę tą poprzez naniesienie lakieru chroni się przed wpływem czynników zewnętrznych oraz przed ścieraniem się drugiej warstwy koloru, która nie jest już tak dobrze związana z licem skóry jak podstawowy kolor.

Skóra naturalna jednobarwna

Skóra typu Madras to gat skóry najczęściej stosowany w meblarstwie. Madras to skóra licowa, której lico zostało poddane korekcie. Jest to skóra bydlęca , która po wygarbowaniu zostaje poddana procesowi szpachlowania i szlifowania aby wyrównać i wygładzić powierzchnię skóry. Proces ten wykonuje się, by wyeliminować niektóre z wad lica skóry, takie jak zgrubienia, zadrapania czy miejsca po ukąszeniach owadów. Po tym zabiegu skóra przechodzi na prasy, gdzie na skórze odciska się matrycę, która nadaje licu określoną i jednolitą na całej powierzchni fakturę. Skóry typu MADRAS jednobarwne są barwione jednym kolorem i zabezpieczone lakierem impregnującym przed ścieraniem oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. Powierzchnia skóry może być matowa lub z połyskiem.

Większość skór stosowanych w tapicerstwie to właśnie skóry MADRAS.

Rodzaje tapicerek z eko-skóry

Materiał będący imitacją naturalnej skóry. Eko-skóra należy do materiałów  nieprzemakalnych, co sprawia, że w niektórych zastosowaniach ma przewagę nad skórą naturalną.

Rodzaje wybarwień

Nasze meble mogą być wybarwione  na różne kolory, bądź pozostać mogą w kolorze naturalnym danego rodzaju drewna. Drewno bukowe możemy wybarwić na kolor dębowy. Dostępne są dwa rodzaje wykończeń: wosk lub lakier półmatowy.

Rodzaje drewna

Produkujemy meble z kilku gatunków drewna. Na tej stronie postaramy się przedstawić Państwu różne gatunki drewna w ich naturalnych odcieniach, jak również niektóre drewna wybarwione bejcami.Dąb Buk Twardzielowy Buk Orzech amerykański

Uchwyty do mebli

Szeroka oferta uchwytów meblowych sprowadzanych przez firmę Arte prosto z Włoch. Uchwyty to dodatek, standardowo do otwierania szuflad i szafek służą zafrezowane wgłębienia we frontach mebli.

Zobacz wszystkie
Zobacz nasze poradniki: