Wzorniki

Produkujemy meble z kilku gatunków drewna. Na meble do wnętrza wybraliśmy drewno dębowe, bukowe, jesionowe oraz drewno orzecha amerykańskiego. Do sypialni dodatkowo oferujemy wyjątkowe drewno alpejskiej limby, wspierające zdrowy sen i regenerację. Dodatkowo w stałej produkcji posiadamy gatunki drewna egzotycznego, bardziej odpornego na wilgoć i trudne warunki zewnętrzne lub łazienkowe: drewno iroko i teak.

Rodzaje wybarwień

Meble produkowane w naszym zakładzie mogą być wybarwione na różne kolory, bądź pozostać w kolorze naturalnym danego rodzaju drewna. Drewno bukowe możemy wybarwić na kolor zbliżony do koloru naturalnego dębu. Dostępne są dwa rodzaje wykończeń powierzchni: olejowosk lub lakier półmatowy. Nie malujemy drewna całkowicie kryjącymi kolorami.

Skóra naturalna Madras

Skóra typu Madras to gatunek skóry najczęściej stosowany w meblarstwie. Madras to skóra licowa, której lico zostało poddane korekcie. Jest to skóra bydlęca , która po wygarbowaniu zostaje poddana procesowi szpachlowania i szlifowania aby wyrównać i wygładzić powierzchnię skóry. Proces ten wykonuje się, by wyeliminować niektóre z wad lica skóry, takie jak zgrubienia, zadrapania czy miejsca po ukąszeniach owadów. Po tym zabiegu skóra przechodzi na prasy, gdzie na skórze odciska się matrycę, która nadaje licu określoną i jednolitą na całej powierzchni fakturę. Skóry typu MADRAS są barwione i zabezpieczone lakierem impregnującym przed ścieraniem oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. 

Większość skór stosowanych w tapicerstwie to właśnie skóry MADRAS.

Tapicerka Carabu

Carabu to wysokiej jakości tkanina, charakteryzująca się wysoką  wytrzymałością, doskonałą odpornością na ścieranie i pilling. Tkanina carabu jest często wybierana jako alternatywa dla obić skórzanych, gdyż jest równie łatwa w utrzymaniu czystości jak skóra naturalna, a jednocześnie posiada przyjemną w dotyku strukturę, rysunkiem przypominającą wzór skóry. Posiada system zabezpieczający przed brudzeniem Aquaclean.