Dlaczego meble drewniane EDAR?

Meble drewniane – stosujemy jedynie lite drewno!

Meble z litego drewna dębowego do łazienki

Zalety drewna doceniane są od wieków. Jest to materiał trwały, stosunkowo łatwy w obróbce, odporny na działanie czynników chemicznych, naturalny i ekologiczny. Co nie mniej istotne, meble wykonane z drewna posiadają duszę i stwarzają w mieszkaniu czy domu niepowtarzalny klimat. Każdy z nas pamięta zapewne meble drewniane z domu dziadków – stół, przy którym jadała cała rodzina, komodę, do której zawsze chciało się zajrzeć. Każdy z nas to pamięta, bo meble te były wyjątkowo trwałe, służyły użytkownikom przez długie lata i sprawiały, że w pomieszczeniu było ciepło i przytulnie. Takie też są meble drewniane które możemy stworzyć specjalnie dla Ciebie. Produkujemy meble z wielu gatunków drewna do domów i mieszkań, wszystkich pomieszczeń według indywidualnych ustaleń i projektów.

Wybierając meble drewniane- wspólnie dbamy o planetę!

Inwestując w meble z litego drewna, a w szczególności twardych gatunków drewna, możesz być pewien, że jeśli tylko zechcesz, to będą korzystać z nich także Twoje dzieci i wnuki. Wybierając trwałe meble z naturalnych materiałów, wspierasz środowisko naturalne i żyjesz zgodnie z naturalnymi założeniami stylu życia „no waste”. Meble z litego drewna, to nie tylko naturalny, odnawialny materiał ale także materiał trwały dający się używać przez wiele lat. Naturalne piękno litego drewna pasuje do aranżacji wnętrz w każdym stylu, jest ponadczasowe i nigdy nie wychodzi z mody.

Meble drewniane a ekologia

Budowanie domów z drewna i produkcja mebli drewnianych może wydawać się działaniem, które nie sprzyja ochronie środowiska naturalnego. Przecież wiąże się to z wycinką odpowiedniej liczby drzew. Jednak należy pamiętać, że drewno to surowiec odnawialny, jego zrównoważone pozyskiwanie nie spowoduje wyczerpania się zapasów.
W Polsce, jak i w całej Europie, prowadzona jest właśnie taka zrównoważona gospodarka leśna i powierzchnia lasów co roku zwiększa się. Dzieje się tak mimo wzrostu zainteresowania drewnianym budownictwem i wyposażeniem w meble z litego drewna. Podejmowane są działania mające na celu zapobiegnięcie zmniejszeniu się zasobów naturalnych, im więcej drzew się wycina, tym intensywniej zalesia się nowe tereny. W Unii Europejskiej powierzchnia lasów stale rośnie (o około 800 tys. ha rocznie) i pomimo stałego wycinania drzew, nie należy się obawiać, że drewna zabraknie.

Twój dom zasługuje na meble drewniane – piękne, eleganckie i trwałe!”

Ponadto drewno jest materiałem, który ulega biodegradacji. Zużyte, niepotrzebne deski nie powiększą góry śmieci, która będzie zajmować miejsce i rozkładać się przez kilkaset lat. Drewno nie stwarza problemów z utylizacją. Jeśli nie nadaje się do tego, aby je ponownie wykorzystać, to zawsze można je spalić.

Rosnące w lesie drzewa pochłaniają z atmosfery szkodliwy dwutlenek węgla. Podobną zdolność do oczyszczania atmosfery posiada również wycięte drewno, dlatego meble z litego drewna w naszym domu wiążą dwutlenek węgla i tym samym odciążają atmosferę we wnętrzach. Drewno posiada więc cechę, której na próżno by szukać wśród innych materiałów używanych do produkcji mebli, które wręcz uwalniają do środowiska szkodliwe związki chemiczne. Lite drewno ma pozytywny wpływ na stworzenie we wnętrzach korzystnego mikroklimatu.

Produkujemy meble drewniane z wielu gatunków drewna litego!

 • Buk

  : Drewno bukowe jest twarde, ciężkie i zwarte. Jego współczynnik twardości w skali Brinella to aż 3,8. Wszystkie drewna o skali twardości powyżej 3 uważa się za drewna twarde. Meble drewniane wykonane z drewna bukowego charakteryzuje duża wytrzymałość, szczególnie na urazy mechaniczne. Łatwość przyjmowania barwników przez drewno bukowe skutkuje przeróżnymi barwami mebli wykonanych z tego drewna. Niestety drewno to jest bardzo mało odporne na wilgoć, bardzo szybko reaguje na zmiany wilgotności w otoczeniu,  co może powodować niewielkie kurczenie się i pęcznienie. W wyniku tej ciągłej pracy na meblach bukowych powstają z czasem drobne nierówności, szczególnie widoczne w miejscach klejenia drewna.

 • Buk twardzielowy

  : Drewno pochodzące z wybranych fragmentów buka, czyli z wewnętrznej, ciemniej zabarwionej strefy. Meble wykonane z tego materiału mają bardzo ciekawy rysunek słoi, a ich kolor jest czerwony lub czerwono-brązowy. Często meble z buka twardzielowego umiejętnie podbarwione uchodzą za meble z orzecha amerykańskiego.

 • Dąb

  : Drewno dębowe jest twarde, ciężkie, odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne. Twardość drewna dębowego według Brinella wynosi aż 3,7. Poza tym ma dobre parametry wytrzymałościowe, a zanurzone w wodzie nic nie traci ze swojej trwałości. Co więcej, jest mało podatne na skręcanie, prawie nie „pracuje”, tzn. nie rozszerza się i nie kurczy. Ma niski współczynnik paczenia się drewna – 3,9 – dla porównania w przypadku drewna bukowego wynosi on aż 6.  Nic dziwnego, że jest bardzo cenione jako surowiec do produkcji mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz. Bardzo dobrze przyjmuje woski i oleje jako materiały zabezpieczające powierzchnię mebli, które jeszcze bardziej uwidaczniają jego piękny rysunek. Poprzez zabiegi piaskowania lub szczotkowania można uzyskać bardzo ciekawe efekty kolorystyczne, na przykład drewna postarzanego.

 • Jesion _Jesion to kolejny gatunek drewna wybrany przez nas do produkcji mebli. Jest jednocześnie elastyczny i twardy, a nawet twardszy od dębu (4 w skali Brinella). Charakteryzuje się barwą od jasnożółtej i ciemnożółtej po jasnobrązową. Oznacza to, że w praktyce tarcica jesionowa jest dwubarwna, ma odcienie znacznie się od siebie różniące.

Meble z drewna dębowego to klasa i prestiż w naszym domu.

Drewno jesionowe to materiał o wysokiej wartości, który znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. W przemyśle meblarskim jest to jedno z najchętniej wykorzystywanych drewna, ze względu na jego wytrzymałość, elastyczność, a także łatwość w obróbce i wykończeniu.

Jesion charakteryzuje się pięknym, jasnym odcieniem, który sprawia, że jest chętnie stosowany do produkcji mebli o nowoczesnym i eleganckim designie. W ofercie meblarskiej można znaleźć różne rodzaje mebli wykonanych z drewna jesionowego – od prostych, minimalistycznych krzeseł, przez eleganckie ławy i stoły, aż po klasyczne szafki i komody.

Jesion to synonim wytrzymałości – postaw na meble, które będą Ci służyły przez lata

Jesion jest ceniony również ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu meble wykonane z tego drewna są wyjątkowo trwałe i odporne na zarysowania czy odkształcenia. Dodatkowo, jesion charakteryzuje się niskim poziomem skurczu i rozszerzalności, co sprawia, że meble wykonane z tego materiału zachowują swój kształt i wygląd na wiele lat.

Drewno jesionowe jest również łatwe w obróbce i wykończeniu. Można je ciąć, frezować, wiercić, a także malować, lakierować czy olejować. Dzięki temu meble z jesionu można dopasować do różnych stylów i gustów, a także łatwo je zregenerować i odnowić.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że drewno jesionowe jest materiałem ekologicznym i naturalnym. Z uwagi na swoje właściwości i cechy, jesion nie wymaga stosowania szkodliwych chemikaliów czy impregnacji, co wpływa na korzyści dla zdrowia człowieka i środowiska.

Natura w Twoim domu – meble z jesionu to ekologiczne rozwiązanie dla świadomych klientów!”

Wykorzystanie drewna jesionowego w przemyśle meblarskim ma wiele zalet. Jest to materiał wytrzymały, łatwy w obróbce i wykończeniu, ekologiczny i naturalny. Meble wykonane z jesionu są piękne, eleganckie i trwałe, co sprawia, że są cenione przez klientów na całym świecie.

Produkujemy także meble z egzotycznych gatunków drewna

 • Orzech amerykański:

  Częste zapytania klientów o meble z tego pięknego i rzadkiego drewna zmotywowały nas do wprowadzenia tego surowca na stałe produkcji. Orzech amerykański jest drewnem o średniej twardości ( według Brinella 3,4) ale przede wszystkim stabilnym, nie paczącym się ( współczynnik paczenia się drewna orzecha amerykańskiego = 2,3) Drewno orzecha amerykańskiego, ze względu na swoje bardzo dekoracyjne usłojenie, oraz szlachetną ciemną barwę, używane jest często do wykonywania elementów wystroju współczesnych wnętrz takich jak: meble, parkiety, kasetony, okładziny ścian. Znajduje również swe zastosowanie przy budowie instrumentów muzycznych a także karabinów i ozdobnych guzików. Drewno orzecha ma piękną, szlachetną barwę i z tego powodu bardzo rzadko jest dodatkowo barwione. Elementy wykonane z orzecha amerykańskiego swoją prawdziwą naturę i piękno ukazują dopiero po nałożeniu na nie pierwszej warstwy bezbarwnego oleju. Wówczas z matowej i mało wyrazistej powierzchni drewna wyłania się prawdziwa eksplozja barw i usłojenia, charakterystyczna dla tego gatunku.

 • Limba 

  Limba, to piękna, wolnorosnąca odmiana sosny. Naturalnie występuje w piętrze alpejskim borów modrzewiowo- limbowych powyżej piętra świerkowego. Jej igły o srebrnym połysku są zebrane po pięć w jednym pęczku. Najwięcej rośnie jej w Alpach ale i u nas występuje w regionach Tatr i Karpat.

  Limbę cenimy przede wszystkim za wyjątkową zawartość żywic i olejków eterycznych zawartych z tym drewnie, a w szczególności pinosylwinie. Naukowcy przebadali Pinosylwinę występującą w drewnie limby i porównali jej właściwości prozdrowotne z resweratrolem zawartym między innymi w czerwonym winie. Limbę wykorzystujemy głównie na łóżka i meble do sypialni, spanie w atmosferze olejków eterycznych limby, sprzyja zdrowemu wysypianiu się.
 • Iroko
 1.  Z tego gatunku drewna produkuje się nawet konstrukcje łodzi i mostów, nie ma więc wątpliwości czy ten gatunek drewna zda egzamin w łazience, czy na tarasie.  Zaletą Iroko jest wyraziste usłojenie tworzące na większych powierzchniach wyraziste smugi i pasy. Kolor drewna jest zróżnicowany – od miodowego przez oliwkowy aż po czekoladowy brąz. Jest tłustawe w dotyku, dzięki czemu doskonale sprawdza się w miejscach narażonych na zawilgocenie. Iroko ma jeszcze jedną ważną cechę – jest tańsze od drewna teakowego. Ceny mebli z drewna Iroko są niewiele wyższe od cen mebli dębowych, a ich odporność na wilgoć jest znacznie większa.
 • Teak

  Bardzo odporne na wilgoć i trudne warunki atmosferyczne. Niestety bardzo drogie. Z tego drewna najczęściej wykonujemy elementy wyposażenie jachtów lub łazienek.

Produkując meble drewniane dopieszczamy je z pietyzmem!

W Edarze mogą Państwo sami wybrać sposób wykończenia powierzchni mebli. Mogą Państwo pozostawić surowe drewno, co polecamy w przypadku mebli z drewna limbowego, mogą pokryć barwnikiem ustalonym wcześniej, możemy meble wykończyć olejowoskiem lub lakierem.

Meble drewniane wymagają szczególnej pielęgnacji, by mogły cieszyć nas przez długie lata. W zakresie produktów takich jak lakiery, bejce i olejowoski, współpracujemy tylko z najlepszymi. Są to głównie firma Plantag i firma Fiddes, OSMO, Complex-Farben

Zgodnie z najnowszymi trendami wprowadzamy także meble wykonane z drewna sosny alpejskiej limby, surowe, nie zabezpieczone żadnym chemicznym dodatkiem. Meble z tego drewna są uważane w alpejskich krajach za prozdrowotne, dające zdrowy odpoczynek i sen. Szczególnie polecane jako meble do sypialni. Więcej można przeczytać w naszym blogu zdrowe meble

Gwarantujemy ponadczasowe piękno!

Meble z drewna litego są piękne i nigdy nie wychodzą z mody. Eleganckie, stylowe, solidne. Doskonale sprawdzają się zarówno w prostych, nowoczesnych wnętrzach, jak i w ciepłych, przytulnych pomieszczeniach. Współcześni projektanci wnętrz  znajdują miejsce dla naturalnych mebli z litego drewna we wszystkich pomieszczeniach naszych domów i mieszkań i wszystkich stylach i wzornictwie. Naturalny , nienachalny materiał mebli pozwala na zastosowanie w szerokiej gamie aranżacji wnętrz.

Zapewniamy unikalność projektu!

Oferujemy o wiele więcej niż meble drewniane stworzone według standardowych wzorów i wymiarów. Produkujemy meble nie tylko według własnych projektów, ale też według projektów klientów. Współpracując z nami, możesz urządzić wnętrza w sposób, o jakim zawsze marzyłeś. Bez względu na to, czy masz maleńkie mieszkanko, czy może szukasz czegoś, co mogłoby nadać charakteru dużym, otwartym przestrzeniom. Potrzebna Ci funkcjonalna szafa do sypialni? Zrobimy ją dla Ciebie. Zawsze chciałeś mieć bibliotekę i półki pełne książek? Nie musisz dłużej odkładać takich projektów. Dopasujemy meble do danego wnętrza, dobierając odpowiednie kolory i wzory.

Skontaktuj się z nami!

Firma EDAR posiada bogate doświadczenie w produkcji mebli drewnianych najwyższej jakości. Od ponad 30 lat specjalizujemy się głównie w produkcji mebli z drewna dębowego oraz bukowego. Nasza oferta obejmuje wiele różnych modeli mebli, wykonanych z różnych gatunków drewna.

W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim meble z litego drewna dębowego, które charakteryzują się nie tylko wyjątkową trwałością, ale również pięknym wyglądem. Nasze meble pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. W ofercie posiadamy zarówno meble do domów i mieszkań, jak i do biur czy ogrodów.

Stale i regularnie poszerzamy nasz asortyment, aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów. Oferujemy nie tylko gotowe modele mebli, ale również realizujemy indywidualne zamówienia, dostosowując się do potrzeb i wymagań naszych Klientów.

Nasza firma stawia na najwyższą jakość wykonania mebli, co osiągamy dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów oraz zaawansowanej technologii produkcji. Nasze meble drewniane są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale również estetyczne i eleganckie. Zaufaj doświadczeniu i jakości oferowanych przez nas mebli drewnianych. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.