Dlaczego meble drewniane EDAR?

Meble drewniane

Stosujemy jedynie lite drewno Zalety drewna doceniane są od wieków. Jest to materiał trwały, stosunkowo łatwy w obróbce, odporny na działanie czynników chemicznych, naturalny i ekologiczny. Co nie mniej istotne, meble wykonane z drewna posiadają duszę i stwarzają w mieszkaniu czy domu niepowtarzalny klimat. Każdy z nas pamięta zapewne meble drewniane z domu dziadków – stół, przy którym jadała cała rodzina, komodę, do której zawsze chciało się zajrzeć. Każdy z nas to pamięta, bo meble te były wyjątkowo trwałe, służyły użytkownikom przez długie lata i sprawiały, że w pomieszczeniu było ciepło i przytulnie. Takie też są meble drewniane które możemy stworzyć specjalnie dla Ciebie.

Produkujemy meble drewniane z czterech rodzajów surowców

  • Buk: Drewno bukowe jest twarde, ciężkie i zwarte. Jego współczynnik twardości w skali Brinella to aż 3,8. Wszystkie drewna o skali twardości powyżej 3 uważa się za drewna twarde. Meble drewniane wykonane z drewna bukowego charakteryzuje duża wytrzymałość, szczególnie na urazy mechaniczne.Łatwość przyjmowania barwników przez drewno bukowe skutkuje przeróżnymi barwami mebli wykonanych z tego drewna. Niestety drewno to jest bardzo mało odporne na wilgoć, bardzo szybko reaguje na zmiany wilgotności w otoczeniu,  co może powodować niewielkie kurczenie się i pęcznienie. W wyniku tej ciągłej pracy na meblach bukowych powstają z czasem drobne nierówności, szczególnie widoczne w miejscach klejenia drewna.
  • Buk twardzielowy: Drewno pochodzące z wybranych fragmentów buka, czyli z wewnętrznej, ciemniej zabarwionej strefy. Meble wykonane z tego materiału mają bardzo ciekawy rysunek słoi, a ich kolor jest czerwony lub czerwono-brązowy. Często meble z buka twardzielowego umiejętnie podbarwione uchodzą za meble z orzecha amerykańskiego.
  • Dąb: Drewno dębowe jest twarde, ciężkie, odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne. Twardość drewna dębowego według Brinella wynosi aż 3,7.Poza tym ma dobre parametry wytrzymałościowe, a zanurzone w wodzie nic nie traci ze swojej trwałości. Co więcej, jest mało podatne na skręcanie, prawie nie „pracuje”, tzn. nie rozszerza się i nie kurczy. Ma niski współczynnik paczenia się drewna – 3,9 – dla porównania w przypadku drewna bukowego wynosi on aż 6.  Nic dziwnego, że jest bardzo cenione jako surowiec do produkcji mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz. Bardzo dobrze przyjmuje woski i oleje jako materiały zabezpieczające powierzchnię mebli, które jeszcze bardziej uwidaczniają jego piękny rysunek. Poprzez zabiegi piaskowania lub szczotkowania można uzyskać bardzo ciekawe efekty kolorystyczne, na przykład drewna postarzanego.
  • Orzech amerykański: Produkcję mebli z tego surowca firma EDAR rozpoczęła w roku 2013. Częste zapytania klientów o meble z tego pięknego i rzadkiego drewna zmotywowały nas do wprowadzenia tego surowca na stałe do naszej produkcji. Praktycznie każdy mebel z oferty można wykonać z drewna orzechowego, ale specjalnie z do tego drewna, by jak najbardziej uwidocznić jego piękno, zaprojektowaliśmy kolekcję mebli Queen. Szeroka listwa wokół mebli, duże przeszklenia, to według nas elementy bardzo współgrające z drewnem orzecha amerykańskiego. Drewno orzecha amerykańskiego jest drewnem twardym ( według Brinella 3,4), a przede wszystkim stabilnym, nie paczącym się ( współczynnik paczenia się drewna orzecha amerykańskiego = 2,3) Drewno orzecha amerykańskiego, ze względu na swoje bardzo dekoracyjne usłojenie, oraz szlachetną ciemną barwę, używane jest często przede wszystkim do wykonywania elementów wystroju współczesnych wnętrz takich jak: meble, parkiety, kasetony, okładziny ścian. Drewno to znajduje również swe zastosowanie przy budowie instrumentów muzycznych a także karabinów i ozdobnych guzików. Jako drewno odpowiednio twarde i nie pracujące , poleca się je także na podłogi także z ogrzewaniem pod parkietem.

Dopieszczamy nasze produkty w Edarze mogą Państwo sami wybrać sposób wykończenia powierzchni mebli. Meble drewniane wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego też polecamy Państwu lakiery firm Plantag lub woski marki Osmo, które:

  • są naturalne i całkowicie bezpieczne dla człowieka,
  • głęboko wnikają w drewno i poprawiają przepuszczalność powietrza
  • nadają drewnu naturalny połysk

Gwarantujemy ponadczasowe piękno 

Meble z drewna litego są piękne i nigdy nie wychodzą z mody. Eleganckie, stylowe, solidne. Doskonale sprawdzają się zarówno w prostych, nowoczesnych wnętrzach, jak i w ciepłych, przytulnych pomieszczeniach. Kochają je miłośnicy minimalistycznych rozwiązań, klasycznej elegancji i nostalgicznego retro.

Zapewniamy unikalność projektu 

Oferujemy o wiele więcej niż meble drewniane stworzone według standardowych wzorów i wymiarów. Produkujemy meble nie tylko według własnych projektów, ale też według projektów klientów. Współpracując z nami, możesz urządzić wnętrza w sposób, o jakim zawsze marzyłeś. Bez względu na to, czy masz maleńkie mieszkanko, czy może szukasz czegoś, co mogłoby nadać charakteru dużym, otwartym przestrzeniom. Potrzebna Ci funkcjonalna szafa do sypialni? Zrobimy ją dla Ciebie. Zawsze chciałeś mieć bibliotekę i półki pełne książek? Nie musisz dłużej odkładać takich projektów. Dopasujemy meble do danego wnętrza, dobierając odpowiednie kolory i wzory.

Skontaktuj się z nami!

Zobacz nasze poradniki: