Czytam
Kiedy zdecydować się na meble na wymiar

Kiedy zdecydować się na meble na wymiar

Kuchnia z drewna jesionowego
Meble kuchenne z drewna jesionowego

Podczas procesu aranżacji wnętrz często napotykamy na wyzwania związane z niestandardowymi wymiarami pomieszczeń. W rzeczywistości, meble dostępne w standardowych katalogach sklepowych nie zawsze idealnie pasują do konkretnych przestrzeni. Sytuacja ta staje się szczególnie wymagająca, gdy mamy do dyspozycji ograniczony metraż. W takich przypadkach, aby osiągnąć optymalne i funkcjonalne rozwiązanie, zwracamy się w stronę mebli na wymiar.

komoda w skosie

Korzystanie z mebli na wymiar staje się kluczowym rozwiązaniem, gdy dążymy do efektywnego wykorzystania przestrzeni, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Standardowe meble mogą nie tylko niezgrabnie zajmować dostępną przestrzeń, ale także nie spełniać naszych konkretnych oczekiwań związanych z funkcjonalnością i estetyką.

Umeblowanie na wymiar pozwala dostosować każdy element do indywidualnych wymagań, uwzględniając niestandardowe kształty, kąty czy nietypowe proporcje pomieszczeń. Dzięki temu możemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, unikając marnowania cennego miejsca.

Niech meble na wymiar staną się integralną częścią naszych wnętrz, dostosowując się do naszych potrzeb, stylu życia i estetyki. To rozwiązanie nie tylko gwarantuje funkcjonalność, ale także dodaje unikalny charakter każdemu pomieszczeniu, tworząc przestrzeń, która idealnie odzwierciedla naszą osobowość i spełnia wszystkie oczekiwania.

meble drewniane skosy

Podczas aranżowania wnętrz bardzo często można spotkać się z potrzebą użycia wyposażenia w niestandardowych wymiarach. Rzadko zdarza się, żeby meble z katalogów sklepowych idealnie mieściły się w pomieszczeniach. Oczywiście, jeśli ma się do dyspozycji duży metraż, nie stanowi to problemu, kiedy jednak celem jest jak najbardziej ekonomiczne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni, to idealnym rozwiązaniem będzie umeblowanie na wymiar.

Dla kogo rozwiązaniem może być umeblowanie na wymiar?

Meble na wymiar na pewno przydadzą się tym, których mieszkania są niestandardowe, na przykład znajdują się na poddaszu i posiadają skosy czy załamania. Częstym zabiegiem we współczesnej architekturze jest tworzenie budynków o nietypowych bryłach, co również może wiązać się z potrzebą zakupu umeblowania na wymiar. Czasami zdarza się, że wyposażenie z katalogów sklepowych najzwyczajniej nie wpasowuje się w czyjś gust, bądź w estetykę mieszkania. Wyzwaniem może też być umeblowanie wnętrz kamienic, które mają znacznie wyższe sufity niż standardowe lokale w nowym budownictwie.

meble do salonu

Zdarza się też, że ktoś ma niewielkie mieszkanie, które nie pomieściłoby sprzętu w konwencjonalnych wymiarach. We wszystkich tych przypadkach idealnym rozwiązaniem problemu jest zakup mebli na wymiar

Najczęściej wybieranymi meblami na wymiar są meble kuchenne

Pomieszczeniem, do którego aranżacji najczęściej przydają się meble o niestandardowych wymiarach, jest kuchnia. Dzieje się tak dlatego, że dość często ma ona niewielki metraż, przy jednoczesnej potrzebie umieszczenia tam wielu mebli i sprzętów jak lodówka czy piekarnik.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz mebli do kuchni w niewielkim mieszkaniu, czy też chcesz perfekcyjnie zaaranżować przestrzeń w domu jednorodzinnym, nasze meble kuchennych o niestandardowych wymiarach z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Stworzone z myślą o efektywnym wykorzystaniu każdego centymetra, zapewnią Ci funkcjonalność i estetykę, sprawiając, że kuchnia stanie się nie tylko miejscem gotowania, lecz także wyjątkowym centrum domowego życia.

kuchnia biała 9

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz mebli do kuchni w niewielkim mieszkaniu, czy też chcesz perfekcyjnie zaaranżować przestrzeń w domu jednorodzinnym, nasze meble kuchennych o niestandardowych wymiarach z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Stworzone z myślą o efektywnym wykorzystaniu każdego centymetra, zapewnią Ci funkcjonalność i estetykę, sprawiając, że kuchnia stanie się nie tylko miejscem gotowania, lecz także wyjątkowym centrum domowego życia.

Produkujemy meble na wymiar do wszystkich pomieszczeń

regał z szafą wymiar skosy

Innym wnętrzem, gdzie przydać się mogą meble na wymiar, jest garderoba. Aby była jak najbardziej funkcjonalna, szafy powinny mieścić się na całej długości i wysokości ściany, co może stanowić problem przy korzystaniu z samego wyposażenia z katalogów.

Są to miejsca, gdzie najczęściej można spotkać się z potrzebą wykorzystania niestandardowego umeblowania, jednak obecnie wiele osób decyduje się na aranżację całego mieszkania z takich indywidualnie skomponowanych zestawów. Pozwala to zachować spójność stylu i indywidualizm. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących mieszkać w domu, który nie przypomina typowego katalogu ze sklepu meblowego i którym zależy na wyjątkowości, i niepowtarzalności miejsc, w których spędzają swój wolny czas.

Edar to producent mebli według indywidualnych projektów

Jeśli i Ty poszukujesz mebli na wymiar, zapraszamy do przejrzenia naszej oferty! Produkujemy najwyższej jakości meble z litego drewna dębowego i wielu innych gatunków na zamówienie indywidualne, do każdego rodzaju pomieszczeń: meble do sypialni, kuchni, salonu, jadalni, biblioteki, biura, przedpokoju czy do zabudowy wnęk. Najwyższa jakość produktów oraz szeroki asortyment, który nieustannie ubogacamy nowymi meblami to jedne z naszych największych atutów. W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju meble w poszczególnych stylach, przy wykorzystaniu szerokiej gamy gatunków drewna litego. Tym, czym szczycimy się najbardziej, są meble wykonane w całości z litego drewna. Dzięki tak zróżnicowanemu asortymentowi można z naszą pomocą wyposażyć nie tylko mieszkanie, ale również ogród, Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z całą ofertą naszej firmy! Chętnie odpowiadamy ma wszelkie pytania.