Czytam
Łóżko z pojemnikiem – sposoby otwierania

Łóżko z pojemnikiem – sposoby otwierania

stelaż podnoszony
stelaż podnoszony

Łóżko z pojemnikiem na pościel pod materacem

łóżko z pojemnikiem na pościel

Wybór łóżka do sypialni to niesamowicie ważna kwestia. Należy pamiętać, że łóżko to mebel, na którym przeciętny człowiek spędza 1/3 swojego życia. Wybór łóżka to sprawa bardzo indywidualna i jest wypadkową wielu czynników. Najważniejsze z nich to dopasowanie do gabarytów użytkowników, wymiary sypialni, a także jej wystrój i doskonałe właściwości pozwalające na zdrowy sen. Solidne łóżko z litego drewna , to gwarancja spełnienia wielu aspektów będących cechami tego idealnego łóżka. Edar jako producent łóżek drewnianych oferuje szeroki wybór możliwości kreacji własnego idealnie dopasowanego mebla. Wykonujemy łóżka z wielu gatunków drewna, w dowolnych wymiarach, wybarwieniach, tapicerkach….. Projektujemy każde łóżko indywidualnie.

Łóżko z pojemnikiem pod materacem – dodatkowe miejsce

łóżko bukowe stelaż podnoszony i skrzynia
łóżko bukowe stelaż podnoszony i skrzynia

Sposób na dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy w małej sypialni, to bez wątpienia łóżko z podnoszonym materacem i pakowną skrzynią pod nim. Takie łóżko z pojemnikiem na pościel ma wbudowaną wolną przestrzeń do przechowywania tuż pod stelażem z materacem. Przede wszystkim łóżko z pojemnikiem na pościel to świetna opcja dla osób mieszkających w domach lub mieszkaniach o małym metrażu, gdzie powierzchnia do przechowywania jest dość ograniczona. Warto pamiętać, że takie pojemniki nie muszą koniecznie służyć do przechowywania pościeli. Można w nich również umieścić inne rzeczy, na przykład możemy tam przechowywać odzież zimową latem.

łóżko ze skrzynią
łóżko ze skrzynią

 Łóżko drewniane z dużym pojemnikiem pozwala na przechowywanie aktualnie nieużywanej pościeli (np. zimowej w sezonie letnim) oraz koców. Dzięki czemu wolne miejsce w szafie może zostać zagospodarowane na inne rzeczy. Jeśli jednak ktoś używa pościeli całorocznej, to pojemnik w łóżku można wykorzystać do przechowywania części ubrań lub obuwia

Sypialnia drewniana
Sypialnia drewniana

Aby móc swobodnie korzystać ze skrzyni łóżka można dostać się do niej jedynie od góry – podnosząc cały stelaż wraz z materacem. Takie otwieranie bez wsparcia siłowników gazowych wydaje się wręcz niemożliwe. Ma to oczywiście swoje zalety, ponieważ łatwiej nam jest wkładać pościel do takiego łóżka i dodatkowo nie potrzebujemy przestrzeni z boku, aby je otworzyć, mamy swobodny dostęp z dowolnej strony łózka.

łózko z bocznym podnoszeniem
łózko z bocznym podnoszeniem

Takie otwieranie sprawia, że mebel może zostać ustawiony nawet w samym kącie sypialni, przy ścianie, a dostęp do pojemnika i tak będzie bardzo wygodny. Montujemy stelaże do łóżek podnoszone zarówno od strony nóg , jaki i otwierane z boku. Odpowiednio dobrane siłowniki gazowe, sprawiają, że unoszenie stelaża jest łatwe, a ponadto stanowią one zabezpieczenie przed samoczynnym opuszczaniem się stelaża z materacem.

stelaż łóżka z pojemnikiem

Takie rozwiązanie jak tutaj prezentujemy wynika z chęci posiadania własnego materaca i własnego pojemnika pod materacem.  Komfortowa strefa wypoczynkowa, to najważniejszy elemenet solidnego łózka, a to, ze wyposażone ono zostanie w praktyczne miejsce do przechowywania wielu niezbędnych akcesoriów i sprzętów, to dodatkowy atut. Świetnie sprawdzają się takie pojemniki, jako przydatne miejsce do przechowywania pościeli, ale nie tylko.

Jako producent mebli i łóżek z litego drewna oferujemy łóżka dopasowane idealnie do potrzeb Klientów. Każde łóżko jest projektowane i jego parametry są ustalane indywidualnie, by spełnić wszystkie założenia potrzebnego mebla i dopasować go do wymagań użytkownika i miejsca użytkowania.