komoda queen drewno bukowe naturalne
komoda queen drewno bukowe naturalne

Sposoby otwierania szuflad

komoda queen drewno bukowe naturalne
komoda queen drewno bukowe naturalne

Do produkcji mebli wybraliśmy dla Państwa lite drewno, co mogłoby wskazywać, że ten odwieczny, tradycyjny materiał, kieruje nasze wszystkie wybory w tym tradycyjnym kierunku. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne prowadnice szuflad, zawiasy meblowe i inne akcesoria do produkcji mebli, to masz największy atut.

Meble drewniane wyposażamy w nowoczesne akcesoria meblowe. To czego nie widać, a co kryje się wewnątrz mebla, jest tak samo ważne jak wybór materiału, z którego meble są zrobione. To od wyboru tych elementów zależy komfort, funkcjonalność, wytrzymałość i niezawodność użytkowania.

Nowoczesne systemy otwierania szuflad w drewnianych meblach proponuje firma Blum. W naszym zakładzie do produkcji mebli najczęściej używamy prowadnic Tandem firmy Blum. https://www.blum.com/pl/pl/products/runnersystems/tandem/overview/

uchwyty meblowe
Uchwyty meblowe

By ułatwić otwieranie szuflady lub drzwi meblowych można zastosować uchwyty meblowe, których szeroki asortyment oferowany jest na rynku. Pozostawiamy klientom dowolność w wyborze uchwytów meblowych. Możemy zaproponować coś sami lub klient może dostarczyć nam własne uchwyty, na przykład pasujące do innych mebli w swoim domu.

Często klienci preferują otwieranie szuflad bez uchwytowe. Jest to oczywiście także możliwe. Są dwa sposoby otwierania szuflad, biorąc pod uwagę zastosowane prowadnice.

– z tzw. Cichym domykiem zobacz filmik https://youtu.be/PXEVh9Jm9Pg

– oraz z systemem TIP-ON

szuflady otwierane na dotyk
szuflady otwierane na dotyk TIP-ON

TIP-ON otwiera fronty bez uchwytów jakby samoczynnie – wystarczy krótko nacisnąć ich powierzchnię, a podczas zamykania wystarczy je lekko docisnąć. Ten system polecamy w sytuacji, gdy stosujemy szuflady zewnętrzne, bez wolnych przestrzeni pomiędzy szufladami umożliwiającymi zrobienie frezowań do otwierania, a klientowi zależy na braku uchwytów.

Szuflady z cichym domykiem wymagają lekkiego pociągnięcia szuflady w celu jej otwarcia, a więc także pewnego rodzaju uchwytów. Za to przy zamykaniu powoli mechanizm prowadnicy je domyka. W tym przypadku możemy zastosować wszelkiego rodzaju uchwyty meblowe dostępne na rynku lub zafrezować front szuflady tak, by możliwe było swobodne pociągnięcie za niego w celu otwarcia szuflady.

Najczęściej stosowane frezowania frontów szuflad drewnianych

Otwieranie szuflady
Otwieranie szuflady , ścięta krawędź

Ścięta krawędź górna szuflady, to jeden ze sposobów, by ułatwić pociągnięcie szuflady w celu jej otwarcia. Ten sposób otwierania występuje standardowo w kolekcji mebli Madras Krawędź szuflady możemy też wyfrezować w inny sposób, tak jak poniżej.

wysuwana szuflada
Frezowany front szuflady
frezy w frontach
Frez wgłębienie w krawędzi frontu

Inny sposób to, frezowane wgłębienie w krawędzie szuflady. Jest to sposób najmniej widoczny i stosowany przez nas standardowo w meblach z kolekcji Almera i Kolekcji Queen Jest to najmniej widoczny sposób na otwieranie szuflady i często klienci życzą sobie, by takie frezowanie zrobić w dolnej części frontu, by było zupełnie niewidoczne, a front szuflady zupełnie gładki.

Właściwie nie stosujemy ograniczeń w wyborze rodzaju frezowań i często stosujemy coraz to inne rozwiązania, by meble można było jak najbardziej zrobić sprzyjające upodobaniom naszych klientów.

frez w uchwycie
szafka nocna bukowa bielona dwie szufladki

Firma Edar, to producent mebli, u nas możesz wybierać wszelkie elementy w dowolnym zakresie, z nami stworzysz meble niepowtarzalne, nietuzinkowe, a przy tym funkcjonalne i solidne.

Nie marnuj miejsca w domu, sam zaprojektuj swoje meble i ciesz się przestrzenią wokół Ciebie.