Czytam
Witryny drewniane do kuchni i salonu

Witryny drewniane do kuchni i salonu

witryna z drewna bukowego
witrynka bukowa

Witryna to mebel funkcjonalny i reprezentacyjny. Przeszklone drzwi witryny pozwalają na wyeksponowanie kolekcji filiżanek, kieliszków lub kufli, eleganckiej zastawy stołowej, a także pamiątek rodzinnych, książek lub bibelotów. Witryna sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w jadalni, czy kuchni. Na co zwrócić uwagę wybierając witrynę idealną?

Dopasowanie i funkcjonalność

Salon to główne pomieszczenie w domu – to tutaj przyjmujemy gości i relaksujemy się w wolnych chwilach. Wnętrze powinno być urządzone tak, by każdy domownik czuł się w nim komfortowo, a przestrzeń była łatwa do utrzymania w czystości. Witryna do salonu rozwiązuje problem kurzących się pamiątek i antyków, kolekcjonerskich drobiazgów i książek, które chcemy wyeksponować – możemy to zrobić w przeszkoleni części mebla.

Niektóre witryny mają dodatkowo zamkniętą, nieprzezierną część (szafkę lub szuflady), w której przechowamy wszystko to, co chcemy mieć pod ręką, np. gry planszowe, notesy i szkicowniki, artykuły piśmiennicze czy ważne dokumenty. Duża witryna będzie przyciągała wzrok, dlatego ważne jest, by dobrze komponowała się z innymi elementami wyposażenia salonu. Meble drewniane, które wstawiamy do kuchni muszą z kolei charakteryzować się odpornością na specyficzne warunki – podwyższoną wilgotność i tłuste opary.

Próba wyeksponowania czegokolwiek na otwartych półkach w kuchni kończy się najczęściej frustracją związaną z koniecznością częstego mycia eleganckich elementów zastawy, czy innych kuchennych bibelotów. Witryna jest świetnym sposobem na zaprezentowanie szklanym bądź ceramicznych precjozów, bez narażania ich na kurzenie się i tłuste zabrudzenia.

Uniwersalność i trwałość

Uniwersalne i pasujące do wnętrz urządzonych w każdym stylu są witryny drewniane. Drewniana witryna może mieć prostą formę i dowolny kształt oraz gabaryty. Lite drewno jest materiałem, który możemy dowolnie wybarwić, albo wyłącznie podkreślić jego naturalny kolor i usłojenie. Meble z drewna rewelacyjnie wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, ale również industrialnym i rustykalnym, harmonijnie wkomponują się we wnętrza nowoczesne, jak i klasyczne, a także bezproblemowo dopasowują się do innych elementów wyposażenia.

Ponadto lite drewno to materiał niezwykle solidny i wytrzymały, stanowiący bezpieczną ramę dla szkła, a odpowiednio pielęgnowany i konserwowany – jest odporny na różnego rodzaju zabrudzenia. Ogromną zaletą drewna jest fakt, że materiał ten starzeje się jak żaden inny – elegancko i z klasą. Można go również w łatwy sposób odświeżyć oraz poddać metamorfozie. Najtańsze meble drewniane to meble wykonane z drewna sosnowego. Jeżeli jednak chcemy zainwestować w witrynę, która będzie cieszyć nasze oko przez długie lata – postawmy na drewno dębowe, bukowe lub olchę, które są zdecydowanie twardsze i trwalsze.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo najwyższej jakości witryny drewniane do salonu i do kuchni. Oferujemy meble w różnych rozmiarach, wąskie i szerokie, niskie i wysokie, narożne, stojące i wiszące, przeszklone częściowo lub w całości. Realizujemy również indywidualne zamówienia naszych Klientów, by umożliwić im inwestycję w witrynę, która jak najlepiej odpowie na ich potrzeby i oczekiwania.