W tej kategorii przedstawiamy krzesła drewniane wykonane twardzielowego drewna bukowego oraz białego drewna bukowego. Wszystkie modele mogą posiadać siedzisko drewniane lub tapicerowane.

Krzesła bukowe to optymalny wybór - jakość w dobrej cenie!

Buk pospolity to drzewo, które w naszej strefie klimatycznej podstawowe drzewo tworzące lasy liściaste, dorasta ono nawet do 40 metrów wysokości, a najstarsze okazy mają nawet ponad 300 lat. Dzięki swojemu powszechnemu występowaniu jest łatwo dostępne jako materiał do produkcji mebli. Spośród twardych gatunków drewna ma też najlepszą cenę.

Według skali twardości drewna, twardość buka to 3,8.

Dla porównania:

– twardość sosny - 1,6

– a twardość brzozy - 2,6

– oraz twardość dębu - 3,7

Krzesła drewniane z drewna bukowego to inwestycja na lata

W tym wypadku znaczenie ma przede wszystkim twardość drewna. Drewno bukowe, to drewno praktycznie najtwardsze z naszych rodzimych gatunków, dlatego tak często jest stosowane do produkcji krzeseł. W konstrukcji krzesła jest najważniejsza ich wytrzymałość. Nikt z nas nie chciałby siedzieć na krześle, które się chwieje lub nagle pod nami złamie.


Jeśli szukasz solidnych krzeseł - krzesła bukowe -  to najlepszy wybór!

Drewno bukowe mimo, że jest twarde i zbite, to znakomicie nadaje się na meble

Można je łatwo wybarwiać na wiele kolorów. Jednak surowiec ten jest mocno podatny na zmiany wilgotności otoczenia, jest całkowicie nieodporny na wilgoć i pleśń, dlatego nie nadaje się zupełnie na meble ogrodowe. W wyniku ciągłych niewielkich nawet zmian wilgotności w naszych domach, drewno to ciągłe w niewielkim stopniu kurczy się i pęcznieje. Po pewnym czasie powstają niewielkie nierówności na powierzchni mebli. Jeśli wybarwimy meble bukowe na bardzo ciemne kolory, mogą uwidocznić się warstwy wewnętrzne drewna.

Edar produkcją krzeseł zajmuje się od 1992 roku i posiada bardzo duże doświadczenie szczególnie w tego typu produkcji.

W ciągu tych wielu lat staraliśmy się doprowadzić produkcję krzeseł do perfekcji. Stawiamy na jakość i wytrzymałość, dlatego zrezygnowaliśmy z produkcji krzeseł sosnowych już wiele lat temu. Według nas do produkcji krzeseł potrzebne jest drewno o dużej twardości. To właśnie daje nam drewno bukowe oraz drewno dębowe, które z naszych rodzimych gatunków wybraliśmy jako drewna najbardziej odpowiednie do produkcji krzeseł.

Buk twardzielowy - to nie inne drewno

To wybrane fragmenty drewna bukowego posiadające tzw. fałszywą twardziel czyli, słoje o ciemniejszej barwie. Meble wykonane z tego drewna mają bardzo ciekawy rysunek słoi. Materiał na stoły i meble z buka twardzielowego Pochodzi z tego samego drzewa - buku, jest selekcjonowane, by otrzymać ciekawy efekt rysunek twardziela, czyli ciemniejszych słoi drewna.

Krzesła bukowe można zamówić w naszej firmie w wersji z drewna buka twardzielowego

Surowiec, jakim jest drewno bukowe doceniają przede wszystkim Ci, którzy cenią sobie życie w zgodzie z naturą oraz wysoką jakość przedmiotów i ich niezwykłość. Ekologiczny materiał to nie tylko modna propozycja. Posiadając meble z litego drewna podkreślamy, że troska o środowisko naturalne nie jest nam obojętna. Doskonała jakość drewna bukowego pozwoli cieszyć nam się z posiadanych przedmiotów przez długi czas. Co ważne, w okresie ich użytkowanie nie stracą one na wartości. Niezwykłość mebli drewnianych tkwi w tym, że żaden produkt nie jest taki sam. Nie ma dwóch identycznych kawałków drewna. Każdy posiada wyjątkowe usłojenie oraz niepowtarzalną strukturę.