materac

Wybieranie odpowiedniego materaca

Materace dzieli się według 3 podstawowych stopni twardościMaterac-lateksowy-Vitea-1024x682

  • Miękkie
  •  Średnio twarde
  • Twarde

Należy zwrócić również uwagę na fakt, że materace odznaczające się zbytnią miękkością nie stanowią odpowiedniego oparcia dla kręgosłupa, dając przy tym wrażenie „zapadania” się ciała.  Z kolei materac, który jest zbyt twardy ogranicza krążenie krwi oraz zmusza mięśnie do pracy, podczas kiedy toMaterac-kieszeniowy-Relax-1024x682 powinny odpoczywać.

Jednakże wyżej wspomniane zalecenia znajdują swe zastosowanie jedynie w teorii.  Bowiem wybór materaca powinien być dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb, oraz odczuć pojawiających się podczas testowania wybranego produktu. Możemy pomóc Państwu w zakupie jedynie poprzez udzielenie paru rad:

  • Materaca nie powinno oceniać się poprzez siadanie na nim. Podczas testowania należy bowiem położyć się na nim w pozycji w której zazwyczaj kładą się Państwo do snu
  • Powierzchnia materaca powinna być równa i elastyczna, tak aby dokładnie podpierała każdą część ciała i pozwoliła pozostać kręgosłupowi w swojej naturalnej pozycji. Osoby ze schorzeniami ortopedycznymi przy wyborze twardości materaca powinny zasięgnąć rady specjalisty
  • Dobrze wybrany materac powinien zapewnić kręgosłupowi anatomiczną postawę podczas snu. Właściwe podparcie oraz dostosowanie do anatomicznej budowy ciała zapewniają materace 7 -strefowe oraz lateksowe. 

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.