Reading
Stół drewniany Atlas
Stół z grubym blatem

Stół drewniany Atlas

Stół drewniany Atlas wykonany został z drewna bukowego. Cechą charakterystyczną stołu Atlas jest jego bardzo gruba, masywna, a także bardzo prosta forma. Grubość blatu aż 12cm została osiągnięta poprzez zastosowanie bocznych doklejek pasów drewna. Doklejki te stanowią jednocześnie oskrzynię, czyli element konstrukcyjny stołu.

  • Stół z grubym blatem
  • drewniany stolik kawowy
  • Masywny stolik kawowy z drewna bukowego

Przeważnie produkujemy blaty stołów z klejonki parkietowej, jednakże zgodnie z  życzeniem klienta może on powstać również w całości z litych lameli, czyli długich listew klejonych tylko wzdłuż długich boków. Niestety przy dużych rozmiarach stołu w związku z trudnością pozyskania długich listew bez wad należy się liczyć z dopłatą.

Właściwości drewna bukowego

Stół drewniany Atlas w całości wykonany został z drewna bukowego. Surowiec ten cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na urazy mechaniczne, wynikające z długiego użytkowania. Spowodowane jest to jego bardzo dużą twardością. W skali Brinella jest to aż 3,8. Wszystkie drewna o wskaźniku powyżej 3 określane są jako drewna twarde.

Staramy się spełniać wszystkie oczekiwania naszych klientów

Zgodnie z Państwa życzeniem prezentowany stół drewniany Atlas może powstać również w drewnie dębowym lub w orzechu amerykańskim. Pozostawiamy Państwu również całkowitą dowolność w doborze koloru jak i rodzaju wykończenia wybranego produktu. Niektóre ceny stołów mogą Państwo odnaleźć w cenniku, jednakże jesteśmy wstanie wyprodukować stół o rozmiarach dowolnych podanych przez Klientów.

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wyboru innej nogi stołowej znajdującej się w naszym wzorniku.