Czytam
Meble w nowoczesnej jadalni glamour

Meble w nowoczesnej jadalni glamour

stół bukowy glamour

Jadalnia to kluczowe pomieszczenie w każdym domu. To właśnie tam zbiera się rodzina podczas wspólnych posiłków, które często są jedyną okazją, aby zebrać wszystkich razem i porozmawiać. Do jadalni są zapraszani również goście na obiad czy kolacje. Warto więc zadbać, aby to wyjątkowe miejsce miało elegancki i ciekawy wystrój. Wspaniała kompozycja i ekskluzywne materiały to doskonały pomysł na dekorację sali jadalnej. Wytworna luksusowa jadalnia łączy w sobie wysokiej jakości sprzęty z wyraźnie wyróżniającym się stylem aranżacji wnętrz. Jak wygląda efektowna nowoczesna jadalnia? Jak dopasować ją do gustu domowników, a równocześnie zachwycić gości?

Charakterystyka stylu glamour

Styl glamour to jeden ze stylów klasycznych, którego charakterystyczną cechą jest niejednoznaczność. Pierwsze skojarzenie związane z nazwą to luksus i ekstrawagancja, ale to nie wszystko. Styl glamour to mocne kolory, światło oraz liczne dodatki. Lśniące materiały, kryształy i wiele innych elementów w szalony sposób łączonych z klasycznymi meblami, które zazwyczaj stylem nawiązują do czasów Ludwika XV. Przy tym wszystkim trzeba jednak pamiętać o zdrowym rozsądku, aby wygląd wnętrza przede wszystkim się podobał i zachęcał do spędzania czasu w pomieszczeniu.

Duży stół jako ważny element jadalni glamour

Jadalnia to przede wszystkim stół, który pozwala odpocząć od zgiełku dnia codziennego i spędzić czas z bliskimi przy wspólnym posiłku. Styl glamour daje możliwość urozmaicenia tego pomieszczenia o szykowne i luksusowe dodatki, jednak nie można zapomnieć o tym, aby stół i krzesła również pasowały do tego typu wystroju. Ciekawym wyborem stołu, który będzie idealnie komponował się z resztą pomieszczenia, jest stół drewniany z toczonymi nogami. Drewno to materiał, który nie przytłacza i jest bardzo uniwersalny, co powoduje, że można go wykorzystać do stonowania błyskotliwych dodatków glamour. Taki stół z pewnością będzie się wyróżniał i pełnił rolę najważniejszego elementu pomieszczenia. Toczone nogi podkreślą natomiast elegancje i luksus pomieszczenia. Stół z litego drewna dodatkowo sprawi, że jadalnia nabierze również ciepłego charakteru.

stół bukowy glamour
Sprawdź nasze stoły bukowe w wersji Glamour tutaj!

Krzesła podkreślą luksusowy charakter

Nawet najlepiej przystrojona jadalnia nie będzie spełniać swojej roli bez wygodnych krzeseł. Siedząc przy posiłku, najważniejszy jest komfort, ale krzesła to również element wystroju, który bez problemu można dopasować do wybranego stylu pomieszczenia. W przypadku tego rodzaju mebli warto dostosować wybór do stojącego w pomieszczeniu stołu. Krzesła powinny być lekkie i szykowne, ale przy tym wygodne. Ciekawą propozycją do jadalni glamour będą drewniane krzesła np. dębowe tapicerowane kolorowym, eleganckim materiałem. W ten sposób połączyć można funkcjonalność mebla i walory estetyczne całego pomieszczenia.

krzesło bukowe Olek
Sprawdź nasze krzesła bukowe klikając tutaj!

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości stoły i krzesła z litego drewna, które w efektywny sposób podkreślą luksusowy charakter jadalni w stylu glamour. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych mebli, które dopasują Państwo zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych pomieszczeń.

Meble w nowoczesnej jadalni glamour
Podsumowanie
Wygoda
0
Design
0
Plusy
Minusy
0
Ocena