Czytam
Meble na wymiar – kiedy konieczne?

Meble na wymiar – kiedy konieczne?

Sypialnia drewniana
Sypialnia drewniana

Podczas aranżowania wnętrz bardzo często można spotkać się z potrzebą użycia wyposażenia w niestandardowych wymiarach. Rzadko zdarza się, żeby meble z katalogów sklepowych idealnie mieściły się w pomieszczeniach. Oczywiście, jeśli ma się do dyspozycji duży metraż, nie stanowi to problemu, kiedy jednak celem jest jak najbardziej ekonomiczne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni, to idealnym rozwiązaniem będzie umeblowanie na wymiar.

Dla kogo rozwiązaniem może być umeblowanie na wymiar?

Meble na wymiar na pewno przydadzą się tym, których mieszkania są niestandardowe, na przykład znajdują się na poddaszu i posiadają skosy czy załamania. Częstym zabiegiem we współczesnej architekturze jest tworzenie budynków o nietypowych bryłach, co również może wiązać się z potrzebą zakupu umeblowania na wymiar. Czasami zdarza się, że wyposażenie z katalogów sklepowych najzwyczajniej nie wpasowuje się w czyjś gust, bądź w estetykę mieszkania. Wyzwaniem może też być umeblowanie wnętrz kamienic, które mają znacznie wyższe sufity niż standardowe lokale w nowym budownictwie. Zdarza się też, że ktoś ma niewielkie mieszkanie, które nie pomieściłoby sprzętu w konwencjonalnych wymiarach. We wszystkich tych przypadkach idealnym rozwiązaniem problemu jest zakup mebli na wymiar.

Do jakich wnętrz warto zakupić umeblowanie na wymiar?

Pomieszczeniem, do którego aranżacji najczęściej przydają się meble o niestandardowych wymiarach, jest kuchnia. Dzieje się tak dlatego, że dość często ma ona niewielki metraż, przy jednoczesnej potrzebie umieszczenia tam wielu mebli i sprzętów jak lodówka czy piekarnik.

meble drewniane skosy
meble drewniane skosy

Innym wnętrzem, gdzie przydać się mogą meble na wymiar, jest garderoba. Aby była jak najbardziej funkcjonalna, szafy powinny mieścić się na całej długości i wysokości ściany, co może stanowić problem przy korzystaniu z samego wyposażenia z katalogów. Często szafa w sypialni , to mebel tworzony na wymiar i według indywidualnych projektów. Klienci coraz częściej decydują się na tworzenie mebli dostosowanych do ich konkretnych potrzeb. Uniwersalność , rozwiązania przeznaczone dla każdego, to w wyposażaniu współczesnych, nowoczesnych wnętrz trend zanikający.

Są to miejsca, gdzie najczęściej można spotkać się z potrzebą wykorzystania niestandardowego umeblowania, jednak obecnie wiele osób decyduje się na aranżację całego mieszkania z takich indywidualnie skomponowanych zestawów. Pozwala to zachować spójność stylu i indywidualizm. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących mieszkać w domu, który nie przypomina typowego katalogu ze sklepu meblowego i którym zależy na wyjątkowości, i niepowtarzalności miejsc, w których spędzają swój wolny czas.

Jeśli i Ty poszukujesz mebli drewnianych na wymiar, zapraszamy do przejrzenia naszej oferty! Produkujemy najwyższej jakości meble z litego drewna dębowego na zamówienie indywidualne do każdego rodzaju pomieszczeń: meble do sypialni, kuchni, salonu, jadalni, biblioteki, biura, przedpokoju czy do zabudowy wnęk. Najwyższa jakość produktów oraz szeroki asortyment, który nieustannie ubogacamy nowymi meblami to jedne z naszych największych atutów. W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju meble w poszczególnych stylach, przy wykorzystaniu szerokiej gamy gatunków drewna, ale tym, czym szczycimy się najbardziej, są meble z litego drewna. Dzięki tak zróżnicowanemu asortymentowi można z naszą pomocą wyposażyć nie tylko mieszkanie, ale również ogród, Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z całą ofertą naszej firmy!