Czytam
Komody drewniane – Przegląd

Komody drewniane – Przegląd

komoda do salonu
komoda do salonu
łazienkowa komoda lity dąb
łazienkowa komoda lity dąb

Komody to meble funkcjonalne i uniwersalne. Sprawdzają się w wielu rolach i pomieszczeniach – mogą stanąć zarówno w sypialni i pokoju dziecięcy, jak i w przedpokoju, czy salonie. Nazwa mebla pochodzi od francuskiego „commode” znaczącego po prostu… ”wygodny”. I komody takie właśnie są! Dzięki licznym praktycznym schowkom, szufladom i półkom – wygodnie i bezpiecznie przechowamy w nich cenne pamiątki, bibeloty, dokumenty, różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku (w tym dziecięce zabawki, książeczki, kolorowanki i artykuły plastyczne), a także bieliznę i odzież. Blat komody również można wykorzystać na kilka sposobów, m.in. jako dodatkowe miejsce do przechowywania (choćby podręcznych drobiazgów takich jak klucze i portfele) lub wyeksponować na nim np. ramki ze zdjęciami.

Jaką komodę wybrać?

komoda-orzech-amerykański
komoda-orzech-amerykański

Komoda drewniana to mebel ponadczasowy, solidny i stylowy. Komody z drewna rewelacyjnie wpisują się we wnętrza urządzone w różnych stylach i kolorystyce. Gdzie szukać oryginalnych i trwałych komód? Na przykład u producenta mebli Edar, który oferuje swoim klientom komody dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

komoda dębowa
komoda dębowa

Możemy wybierać spośród wielu gotowych projektów i tworzyć na ich podstawie dowolne kombinacje, decydując m.in. o kolorze, kształcie, rozmiarze, rozmieszczeniu półek, szuflad i drzwiczek, a także sposobie wykończenia, detalach i ewentualnych zdobieniach. Wszystkie komody wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują satysfakcjonujące użytkowanie przez długie lata.

Komody nowoczesne dębowe i bukowe

szafka rtv drewniana bukowa
szafka rtv drewniana bukowa

Na rynku znajdziemy mnóstwo komód, spośród których z pewnością wybierzemy mebel idealny dla siebie. Komody różnią się między sobą rozmiarami, materiałami, kolorami i stylem wykończenia, a także zastosowanymi rozwiązaniami. Te najmniejsze mogą mieć zaledwie kilkadziesiąt centymetrów wysokości i szerokości oraz minimalną ilość szuflad, a wysokość i szerokość tych największych często przekracza 100-150 centymetrów – co czyni z nich prawdziwe kombajny do przechowywania.

komoda z szufladami i półkami

Komody mogą być wąskie i wysokie lub wręcz przeciwnie – szerokie i niskie. Komody mogą stać płasko na podłożu lub być uniesione na nóżkach, a nawet posiadać funkcjonalne kółka. O ostatecznym wyglądzie i charakterze mebla decyduje sposób wykończenia frontów szuflad i szafek, a także materiał, z którego zostały wykonane.

Największym zainteresowaniem i zaufaniem Klientów cieszy się niezmiennie drewno. Nowoczesne komody drewniane to meble, które… nie wychodzą z mody – są estetyczne, samodzielne i uniwersalne w swoich funkcjach. Decydując się na komodę drewnianą – warto postawić na najwyższej jakości lite drewno bukowe, dębowe lub jesionowe. To rodzaje drewna, które gwarantują trwałość wyrobów zeń wykonanych, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz elegancki design, dzięki pięknemu rysunkowi słoi. Zarówno komoda dębowa, jak i bukowa świetnie uzupełnią wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, klasycznym i skandynawskim. Z powodzeniem umeblujemy nimi każde pomieszczenie w domu, po odpowiednim zaimpregnowaniu drewna – również łazienkę i kuchnię.

Komoda do salonu i do sypialni

rtv dębowa
rtv dębowa

Komody to meble praktyczne i pojemne, a dzięki swoim stosunkowo niewielkim gabarytom oraz samodzielności – bardzo łatwo znaleźć dla nich odpowiednie miejsce w domu, są bowiem niezwykle ustawne i świetnie prezentują się w każdym wnętrzu. Komody to meble, które z jednej strony łatwo utrzymać w czystości (wystarczy przecierać je z zewnątrz, bo dzięki zamykanym szufladom i szafkom, wewnątrz nie gromadzi się kurz), a z drugiej – ułatwiają nam utrzymanie porządku w pomieszczeniu, w którym stoją (w zamykanych szufladach i szafkach wszystko ma swoje miejsce). Jeżeli wybierzemy komody drewniane, możemy być pewni, że nadadzą charakteru wnętrzu, będą stanowiły jego stylową i ponadczasową ozdobę, a my będziemy mogli poddawać je dowolnym metamorfozom – drewno to materiał trwały, ale plastyczny i „lubiący” zmiany.

komoda dąb metal
komoda dąb metal

Gdzie stoją komody? Najczęściej meblujemy nimi salony i sypialnie. Meble do salonu, a w szczególności komoda może być dużym i masywnym meblem, który swoją funkcjonalnością zdecydowanie przebija popularne niegdyś meblościanki. Wnętrze komody to praktyczna przechowalnia, a jej blat to dodatkowa powierzchnia, którą najchętniej wykorzystujemy jako miejsce do wyeksponowania ozdób (np. stylowych pater, ramek ze zdjęciami lub grafikami, wazonów z kwiatami itp.) lub ustawienia sprzętu RTV. Komody do sypialni to meble dopasowane do intymnego charakteru pomieszczenia, harmonijnie komponujące się z kolorystyką pokoju, nie przytłaczające rozmiarem, ani nadmiarem zbędnych zdobień. Mniejsze komódki mogą posłużyć jako wygodne szafki nocne, a te większe zastąpią lub uzupełnią garderobę. Meble drewniane produkujemy na wymiar – zapoznaj się z naszą ofertą.