Czytam
Biurka drewniane – Przegląd

Biurka drewniane – Przegląd

biurko dębowe na wymiar
biurko dębowe na wymiar dowolny

Solidne biurko to mebel niezbędny w pokoju dziecka i studenta oraz kluczowy w gabinecie bądź biurze osoby wykonującej tzw. pracę siedzącą. Stanowisko do nauki lub pracy powinno być tak zorganizowane, by optymalizować dostęp do niezbędnych pomocy oraz pozwalać na przyjmowanie ergonomicznej postawy w sposób jak najbardziej naturalny. Standardowa wysokość biurka dla osoby dorosłej przeciętnego wzrostu wynosi 72-75 cm – blat na tym poziomie pozwoli użytkownikowi siedzieć przy biurku w prawidłowej postawie: z prostymi plecami, rękami swobodnie opartymi o blat, nogami na podłodze, z zachowaniem kąta prostego między ramieniem a przedramieniem i między podudziem a łydką. Ważne jest indywidualne dopasowanie biurka do użytkownika – np. dziecko będzie potrzebowało mebla niższego niż osoba dorosła, a i osoby dorosłe mogą znacząco różnić się między sobą wzrostem.

Producent mebli Edar oferuje swoim Klientom biurka skrojone na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Każde biurko wykonywane jest według indywidualnie dopasowanego projektu, by jak najlepiej sprostać osobistym wymaganiom użytkowników. Biurka drewniane z litego drewna firmy Edar to meble ponadczasowe, solidne i trwałe, łatwe do utrzymania w czystości i w razie potrzeby – odświeżenia po latach użytkowania. Biurka powstają z najwyższej jakości litego drewna oraz stalowych bądź mosiężnych elementów, wykańczane są z dbałością o każdy detal. Większość modeli posiada praktyczny system szuflad, szafek i różnego rodzaju skrytek, które pozwalają na utrzymanie porządku na blacie biurka i zdecydowanie ułatwią naukę oraz pracę.

Nowoczesne biurka drewniane

Urządzając nowoczesne przestrzenie szukamy rozwiązań, które pozwolą zagospodarować pomieszczenia elegancko i praktycznie zarazem. O funkcjonalności biurka decydują przede wszystkim jego wymiary (wysokość mebla, szerokość i długość blatu oraz wolna przestrzeń dla nóg), ale też materiał, z którego został wykonany mebel. Nowoczesne biurka drewniane to meble, które nadadzą wnętrzom charakteru oraz harmonijnie skomponują się z innymi elementami wyposażenia. Drewno jest materiałem naturalnym, który świetnie wpisuje się w przestrzenie urządzone w różnym stylu i kolorystyce, pasuje do szkła, skóry i wysokiej jakości plastiku oraz różnego rodzaju tkaninowych dodatków. Ponadto drewno jest niezwykle plastyczne i łatwo poddaje się wszelkim metamorfozom.

Lite drewno pozwala na tworzenie mebli charakteryzujących się ponadprzeciętną trwałością, dopasowanych do indywidualnych potrzeb – zarówno rozmiarem i kształtem, jak i kolorem, czy sposobem wykończenia. Nowoczesne biurka wykonywane są z różnych rodzajów drewna. Najpopularniejszym i najtańszym materiałem jest drewno sosnowe, która równocześnie jest też najmniej wytrzymałe. Inwestując w mebel, który z założenia ma nam służyć długie lata, warto postawić na twarde drewno bukowe (odznaczające się świetną relacją jakości do ceny oraz możliwością barwienia na dowolny kolor), solidne i piękne drewno dębowe (bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i charakteryzujące się zachwycającą fakturą słoi) lub oryginalne i trwałe drewno z orzecha amerykańskiego.

Biurka i meble gabinetowe

Biuro bądź gabinet to miejsce, w którym spędzamy najczęściej kilka godzin dziennie – powinna więc być to przestrzeń urządzona estetycznie, funkcjonalnie i ergonomicznie. Meble gabinetowe, w które wyposażamy swoje biuro mają być nie tylko wygodne, praktyczne i solidne, ale przede wszystkim komunikować klientom i kontrahentom nasz profesjonalizm. Ten efekt pozwoli nam uzyskać jedynie najwyższej jakości umeblowanie uzupełnione nowoczesnym sprzętem. Czego nie może zabraknąć w dobrze urządzonym biurze? W zależności od rozmiarów pomieszczenia – zdecydujmy się na system pasujących do siebie szaf i szafek, stół bądź stolik z wygodnymi siedziskami oraz stylowe biurko gabinetowe. Dobierając dodatki i ozdoby postawmy na elegancki minimalizm.

Najważniejszym meblem w biurze jest… biurko, oczywiście. To przy nim przygotowujemy swoje projekty, przeglądamy i sporządzamy oferty, czy podpisujemy ważne dokumenty. Biurko powinno być, w miarę możliwości, jak najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Odpowiednia wysokość blatu oraz jego rozmiar, wygodna przestrzeń na nogi oraz wystarczając ilość miejsca w podręcznych szufladach i szafkach to cechy stanowiące o funkcjonalności tego niezastąpionego biurowego mebla. Uniwersalnym materiałem jest drewno – biurka z niego wykonane prezentują się świetnie w każdym biznesowym wnętrzu. Na jakie drewno się zdecydować? Biurko dębowe lub bukowe to świetny wybór, gwarantujący długoletnie i satysfakcjonujące użytkowanie oraz komfort pracy.