Wzorniki

Produkujemy meble z kilku gatunków drewna.

Rodzaje wybarwień

Nasze meble mogą być wybarwione na różne kolory, bądź pozostać mogą w kolorze naturalnym danego rodzaju drewna. Drewno bukowemożemy wybarwić nakolor dębowy. Dostępne są dwa rodzaje wykończeń: wosk lub lakier półmatowy.

Skóra naturalna jednobarwna

Skóra typu Madras to gatunek skóry najczęściej stosowany w meblarstwie. Madras to skóra licowa, której lico zostało poddane korekcie. Jest to skóra bydlęca , która po wygarbowaniu zostaje poddana procesowi szpachlowania i szlifowania aby wyrównać i wygładzić powierzchnię skóry. Proces ten wykonuje się, by wyeliminować niektóre z wad lica skóry, takie jak zgrubienia, zadrapania czy miejsca po ukąszeniach owadów. Po tym zabiegu skóra przechodzi na prasy, gdzie na skórze odciska się matrycę, która nadaje licu określoną i jednolitą na całej powierzchni fakturę. Skóry typu MADRAS jednobarwne są barwione jednym kolorem i zabezpieczone lakierem impregnującym przed ścieraniem oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. Powierzchnia skóry może być matowa lub z połyskiem.

Większość skór stosowanych w tapicerstwie to właśnie skóry MADRAS.

Rodzaje tapicerek z eko-skóry

Materiał będący imitacją naturalnej skóry. Eko-skóra należy do materiałów nieprzemakalnych, co sprawia, że w niektórych zastosowaniach ma przewagę nad skórą naturalną.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.